Aktuality - Začátek školního roku na ZŠ U Školy

Začátek školního roku na ZŠ U Školy

14. 10. 2018

První zvonění 3. září otevřelo nový školní rok 2018/2019 žákům Základní školy U Školy v Liberci. Do školních lavic se vrátilo kolem čtyř set žáků a k nim přibyla téměř padesátka čerstvých prvňáčků. Pro ty byl tento den o to slavnostnější, že je ve škole přivítali také zástupci sportovních partnerů školy. Hned u vchodu je očekávaly žákyně 9. tříd v doprovodu maskota Bílých Tygrů, kteří je uvedli do jejich budoucí třídy. Po přivítání a úvodním slovu třídních učitelek pozdravil prvňáčky bývalý žák školy a současný hráč HC Bílí Tygři Josef Mikyska, který jim popřál mnoho školních úspěchů a předal drobné dárky. Představili se také zástupci libereckého Judo clubu, u kterých budou všichni prvňáci v rámci rozšířených hodin tělesné výchovy absolvovat základní sportovní judistickou průpravu.

Starší žáci strávili ve škole příjemnou hodinu. Pozdravili se se svými učiteli a se spolužáky si vyměnili dojmy a zážitky z prázdnin. Žáci 9.A se už nechali slyšet, že se těší na svůj poslední rok na základní škole, a že si pro své mladší spolužáky určitě připraví nějaké aktivity, aby na ně jejich mladší kamarádi vzpomínali. Sportovní základna školy bude v novém školním roce rozšířena o nové sportovní odvětví. Škola bude nově v rámci sportovní přípravy kromě hokejistů, krasobruslařů a judistů vzdělávat také několik gymnastek. Celkově tak školu bude v letošním školním roce navštěvovat 140 špičkových sportovců.

Tak ať se nám všem nový školní rok vydaří.

Mgr. Jitka Vojčiniaková, zástupkyně ředitele