Aktuality - Malý ekolog

Malý ekolog

3. 6. 2018

V pátek 25. května jsme se s dětmi vydali na další akci do IQ parku. Čekalo nás milé přivítání a příjemný program. Na začátku jsme si něco řekli k přírodě a ekosystému. Děti byly nadšené a hodně se hlásily. Tentokrát se sešla velmi aktivní a zvídavá skupinka. Poté jsme přešli k tématu třídění odpadu. Nejvíce děti zaujala výtvarná činnost. Vybarvovaly kytičky vytvořené z recyklovaných materiálů. Vyzkoušely si zařadit různé druhy zvířat do jim vlastního ekosystému a poznaly, jak vypadá a funguje potravní řetězec. Na výběr byl rybník, les a louka.  Na pracovním listu si každý jednotlivě skvěle poradil se zařazením různých druhů tříděného i směsného odpadu.  Na konci programu jsme všichni odcházeli spokojení.  Než se paní lektorka s dětmi rozloučila, zeptala se jich, co si pamatují a co se jim líbilo. Jednoznačně zvítězily kytičky. Každé z dětí dostalo dáreček. Těšíme se zase příště.

Vychovatelky Martina a Barča