Aktuality - Den Země v Pěnčíně na kozí farmě

Den Země v Pěnčíně na kozí farmě

1. 5. 2018

V úterý 17. dubna žáci 3. A  a 3. B vyrazili oslavit Den Země na ekofarmu do Pěnčína. Na začátku exkurze jsme si prohlédli výrobnu korálků, seznámili jsme se se zpracováním skla- mačkáním, šitlováním, rumplováním, broušením a leštěním. Poté jsme se vydali na obhlídku okolních stájí a výběhů. Viděli jsme chov ovcí a koz, dokonce jsme na vlastní oči viděli i stříhání ovcí. Od roztomilých oveček, jehňátek, koz a kůzlátek se nám vůbec nechtělo. Ale i další obyvatelé ekofarmy - kravičky, alpaky, oslík, čuňátka, pštros a jiná drůbež- se nám velmi líbili.

Zajímavý byl film o zpracování kozího a ovčího mléka. Měli jsme možnost ochutnat produkty z něho vyrobené. Mnozí jsme si koupili sýry, tvarohy a další výrobky domů. Celá exkurze byla zakončena tvořivou dílničkou, ve které jsme si z korálků vyrobili různé náramky, krabičky nebo obrázky. Den jsme si moc užili a zároveň jsme si uvědomili, co všechno nám naše Země dává.

3. A s paní učitelkou S. Sedlákovou