Aktuality - Jsme opět mistry republiky ve florbalu

Jsme opět mistry republiky ve florbalu

11. 4. 2018

Po roční pauze se naše škola opět probojovala na republikové finále ve florbalu. Výrazného úspěchu dosáhl tým chlapců 6., 7. a 8. tříd. Aby si zahráli o vítěznou trofej, museli naši kluci nejprve projít sítem kvalifikací, které probíhaly už od října.

Nejprve jsme se prokousali libereckým krajem. K vítězství v kraji vedla cesta přes 4 turnaje. Nejprve jsme s přehledem zvládli dvě okrsková kola. V boji o první místo v Liberci nám konkurovaly hlavně ZŠ Ještědská a ZŠ Lesní. Obě školy jsme však zvládli porazit, a tím postoupit do krajského finále. Cenná byla tato vítězství i proto, že nám chybělo mnoho hráčů základní sestavy.

Krajské finále se hrálo v Jablonci nad Nisou. Našimi soupeři byly školy z České Lípy, Jablonce a Jilemnice. Jilemnici i Lípu jsme s přehledem porazili a o postupujícím měl rozhodnout poslední zápas s Jabloncem. Ten jsme vyhráli 4:2 a otevřela se nám cesta do kvalifikace na finále.

Kvalifikace se hrála u nás v Liberci. Poprvé v sezoně jsme byli schopni postavit nejsilnější sestavu. I díky tomu jsme si dokázali poradit s vítězem středočeského i královohradeckého kraje. I přes velmi kvalitní soupeře jsme oba zápasy vyhráli a zaslouženě pokračovali v krasojízdě na republikové finále.

Finálový turnaj se odehrál 4. a 5. dubna 2018 v Uherském Brodu. Museli jsme tedy z Liberce vyrazit brzy ráno. Nejprve cesta autobusem do Prahy a potom pětihodinový výlet rychlíkem. Všechno proběhlo bez problémů a v 13:00 jsme už byli v hale.

V základní skupině nás čekali domácí florbalisté Uherského Brodu (dlouhodobě nejúspěšnější škola ve florbalu v republice) a Valašské Meziříčí, které je v předchozím kole dokázalo porazit. Jejich druhý vzájemný zápas tentokrát vyhrál Brod. My jsme k prvnímu utkání nastoupili proti týmu z Valmezu. Ti nás museli porazit, aby udrželi naději na postup do semifinále.

1. zápas základní skupiny: Valašské Meziříčí

Na tento zápas nám ještě chyběli 4 hráči, kteří hráli hokejový turnaj v Jihlavě a měli se připojit později. I tak jsme od prvního hvizdu na hřišti dominovali. Neustále jsme tlačili a kromě občasného pokusu o brejk nebo nahození se soupeř k ničemu nedostal.  Po první třetině jsme vedli 6:0. V dalších třetinách se hra lehce vyrovnala. Pokračovaly brankové hody a zápas nakonec skončil 13:6 pro nás. Naši hráči předčili Valachy hlavně pohybem, kombinací a bojovností. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Filip Kříž.

2. zápas základní skupiny: Uherský Brod

Ve druhém zápase jsme se o první místo ve skupině utkali s domácím celkem. To už jsme byli v plné sestavě. Na soupeře jsme opět nastoupili rychlou hrou. Náš pohyb a aktivita jim téměř nic nedovolily, a proto jsme se brzy ujali vedení. Celkově jsme zápas měli celou dobu pod kontrolou a zaslouženě vyhráli 7:2. Po zápase jsme se přesunuli na večeři v nedaleké škole a potom na hotel. Nechyběla ani návštěva kebabu a pizzerie ke splnění potřebné druhé večeře.

Semifinále: Znojmo

Semifinále začínalo v 8:00 ráno. Proti nám nastoupila škola ze Znojma, družstvo menších florbalistů. Od začátku jsme využívali naší rychlosti a vzrůstu. Znojmo jsme tlačili a několika pěknými kombinacemi se dostali až do vedení 4:0. Původně klidné semifinále se zkomplikovalo po sérii několika vyloučení. Ve čtyřech jsme byli schopni Znojmu odolávat, ale přesilovka 5 na 3 a samostatný nájezd nakonec určili skóre 4:2. Šlo asi o nejtěžší zápas. Nemohla za to kvalita soupeře, ale spíš naše nedisciplinovanost. Každopádně jsme šli do finále.

Finále: Uherský Brod

Ve finále nás čekala poslední překážka: opět domácí Uherský Brod. Od první minuty se hrál velmi kvalitní florbal. Naše družstvo tlačilo a domácí občas zahrozili rychlým brejkem z pěkně srovnané obrany. Naší převahu jsme korunovali v druhé polovině první třetiny. Do konce třetiny jsme pokračovali s aktivní hrou a ještě zvýšili na 2:0. Lehké komplikace nastaly až ve druhé třetině. Přišla dvě vyloučení a hráči Brodu hráli téměř 4 minuty v kuse přesilovku. Překvapivě nás však nezatlačili. Hra se vyrovnala, ale i ve čtyřech naši kluci zvládli útočit a dostat soupeře pod tlak. V oslabení jsme zvýšili na 3:0. Nakonec jsme nasázeli ještě 4 branky, vyhráli 7:0 a zaslouženě se stali mistry republiky. Nejlepším hráčem finálového zápasu byl vyhlášen náš kapitán Lukáš Meisel.

V posledním zápase kluci předvedli nejen skvělé dovednosti, pohyb a taktickou vyzrálost, ale i týmového ducha. Všichni kluci odehráli každý zápas a všichni přispěli k celkovému vítězství.

O naší suverenitě svědčili i individuální ocenění.

Lukáš Měisel – vítěz kanadského bodování (8+7)

Filip Kříž – nejlepší střelec (12+2)

Lukáš Plos a Filip Kříž byli i členové All star teamu.

Velké díky patří nejen hráčům z republikového finále, ale i dalším klukům ze školy. Ti nám pomohli vybojovat postup, když byli někteří hráči nemocní nebo na zápasech. Stejně tak si zaslouží díky trenéři i vedení školy za podporu. Všechny tyto faktory pomohli k tomu, že je škola U Školy mistr republiky.

A proč jsme vlastně vyhráli? No protože ŽLUTÝ VÁLEC nezastavíš!!!!!!!!!!!!!