Aktuality - Školní a okresní kolo olympiády v AJ

Školní a okresní kolo olympiády v AJ

11. 3. 2018

Školní kolo – olympiáda z anglického jazyka

Na konci ledna se na naší škole konalo školní kolo olympiády z anglického jazyka. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Mladší žáci 6.-7. ročníků v kategorii I.A a starší žáci a žákyně 8.-9. ročníků v kategorii II.A. Všichni zúčastnění porovnávali své jazykové schopnosti, dovednosti a znalosti nejen v podobě písemné (gramatický test, porozumění textu a poslechová cvičení, ale i v obecné konverzaci a popisu obrázků na různá témata související s běžnými situacemi. Obě dvě kola se konala v různý den v učebně anglického jazyka, kde i přes venkovní mráz bylo všem  příjemně teplo. Někomu více, někomu méně. V každém boji však může být vítěz jen jeden a pro tento školní rok se vítězem kategorie I.A stal Tomáš Trunda ze 7.B a v kategorii II.A Martin Coufal z 9.A. Oběma mnohokrát gratulujeme a budeme jim držet pěsti do kol okresních, která se uskuteční v únoru v DDM Větrník v Liberci. Na krásných druhých (stříbrných) a třetích (bronzových) místech se umístil Petr Oberreiter a Petr Šmíd ze 7.B a Dominik Knébl a Kristýna Pechová z 9.A.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

V pátek 16. 2. 2018 se uskutečnilo v DDM Větrník v Liberci okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovali vítězové školních kol. V mladší kategorii 6.-7. tříd (I.A) to byl Tomáš Trunda ze 7.B a v kategorii 8.-9. tříd (II.A) Martin Coufal z 9.A. Tomáš se ve výsledkové listině umístil na krásném 7. místě v konkurenci 24 zástupců z ostatních škol a Martin obsadil 19. příčku z 27 možných.

Blahopřejeme oběma reprezentantům za jejich umístění v okresním kole, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a zejména Tomášovi za umístění v elitní desítce. Příští rok to bude ještě lepší.

Velká gratulace a poděkování patří všem, kteří se olympiády letošní rok účastnili a nebáli se poměřit své síly s ostatními. „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ See you next year.