Aktuality - Děti z družiny se seznamovaly se sporty

Děti z družiny se seznamovaly se sporty

11. 2. 2018

Na začátku ledna 2018 se děti školní družiny byly podívat na ukázkové tréninky hokeje,krasobruslení a florbalu, kde viděly nejen svoje spolužáky, ale i ostatní děti,které se těmto sportům věnují.

Jako první jsme po domluvě s panem Ing.Daňkem navštívili trénink malých hokejistů. Dozvěděli jsme se, proč hokejisté trénují v barevně rozlišených dresech a obdivovali jejich vytrvalost, rychlost a disciplínu. Ve Svijanské aréně jsme docela vymrzli, ale to nám nevadilo a dokonce jsme spolužákům fandili. Jako bonus si děti odnesly katalogy Sport Parku a spoustu vizitek a kontaktů na různé sportovní vyžití.

Na trénink krasobruslení pod vedením hlavního trenéra Juraje Sviatka nám už zbyla jen chvilička. Museli jsme se vrátit do družiny, aby na nás rodiče nemuseli čekat. Ale měli jsme možnost zhlédnout volnou jízdu naší spolužačky Nelinky Máchové z 2.A, se kterou se úspěšně účastní závodů v různých městech po celé republice.

Na závěr jsme se byli podívat na trénink florbalu pod vedením manželů Ježkových. Ti nám připravili opravdu nádhernou ukázkovou hodinu, kde jsme měli i možnost si florbal vyzkoušet. Hodina nám nestačila, tak jsme si domluvili další lekci na únor!

Děkujeme všem trenérům za milý a vstřícný přístup a těšíme se, až se zase přijdeme podívat. A možná se některým dětem ukázkové lekce zalíbily natolik, že je příště uvidíme v některém z týmů !

Za všechny vychovatelky a děti ŠD V.Vozková