Aktuality - Okresní kolo olympiády v českém jazyce

Okresní kolo olympiády v českém jazyce

11. 2. 2018

V úterý 30. 1. se Bára Salygová a Martin Coufal, žáci 9. A,  zúčastnili okresního kola Olympiády v českém jazyce, které se konalo v budově Krajského úřadu. Oba dva naši studenti školu kvalitně reprezentovali jak v mluvnické, tak i slohové části. V mluvnici měli dokázat, že si poradí se slovotvorným rozborem, dokáží vhodně a gramaticky správně používat slova s drobnými významovými odstíny, znají česká přísloví apod. Ve slohu mohli popustit uzdu své fantazii, když vymýšleli, který učební předmět jim ve škole chybí, jak by jej charakterizovali a co by bylo jeho náplní.

Děkujeme za dobrou práci, kterou oba naši žáci v okresním kole odvedli. Velká gratulace patří zejména Martinovi, který se v celkovém počtu 67 účastníků umístil na 9. místě! Upřímně blahopřejeme!

Jitka Jánská, učitelka ČJ