Aktuality - Školu navštívil Mikuláš

Školu navštívil Mikuláš

30. 12. 2017

5. listopadu navštívila školu dlouho očekávaná návštěva. Na začátku druhé vyučovací hodiny vkráčel do „malé budovy“ školy v ulici 28. října Mikuláš doprovázený smečkou divokých čertů a skupinou překrásných bílých andělů. Delegace postupně navštívila první a druhé třídy. Mohutná postava důstojného Mikuláše děti doslova ohromila. Děti ve třídách Mikuláše a jeho průvodce uvítaly říkankami a písničkami. Důstojný muž s plnovousem pochválil děti za vše, co se v průběhu školního roku naučili, ocenil snaživé a pilné děti. Pochválené děti přišli s Mikulášem potěšit a čarokrásní andělé v bílých šatech. Naopak čerti zodpovědně čmuchali po třídě a hledali všechny zlobivce a zapomnětlivce. Pro ně pak měl Mikuláš připravené pokárání.

Po hodině strávené u prvňáčků a druháků se mikulášská návštěva přesunula na hlavní budovu a postupně prošla třetí a čtvrté třídy. V průběhu dvou hodin vyslechl nespočet básniček a písní. Andělé postupně rozdali všechny své dárky a čerti nakonec nikoho s sebou do pekla neodnesli. Mikuláš se se školou rozloučil před obědem a slíbil, že za rok mezi děti školy opět zavítá.

Děkujeme učitelům a žákyním a žákům z 9. tříd, kteří zorganizovali návštěvu Mikuláše a jeho andělů a čertů… paní učitelce Mikuláškové, panu učiteli Kadlečíkovi, Týně Pechové, Dandě Šulcové, Valče Pryymak, Sáře Syslové, Vojtovi Strnadovi, Tomáši Kollertovi a Lukáši Nezbedovi.

Fotografie pořídili: Dominika Knébl a R.Hanuš