Aktuality - Nahlédnutí pod pokličku Dne díkůvzdání

Nahlédnutí pod pokličku Dne díkůvzdání

28. 11. 2017

Ve čtvrtek 24.11.jsme si s žáky během výuky Aj připomněli velmi oblíbený svátek Díkuvzdání. Kromě toho, že jsme si zopakovali znalosti zeměpisu, ve kterých anglicky mluvících zemích se tento svátek slaví, tak jsme  také gurmánsky nahlédli na klasické jídelní menu a věřte, že by si každý od těch nejmenších až po naše náctileté rád dal. Komu by nechutnal pečený krocan s nádivkou, brambory, brusinkovou omáčkou a zeleninovou oblohou? Vysvětlili jsme si také proč, kdy a jak se tento svátek slaví a něco málo o jeho historii. Debatovalo se, odpovídalo se na otázky, tvořilo, vybarvovalo a trochu hrálo. Prostě příjemné odklonění od standartní výuky zpestřené osobními zážitky. Žáci odcházeli s novými či oživenými znalostmi a s úsměvem na rtech.