Aktuality - Křížem krážem Libercem

Křížem krážem Libercem

4. 11. 2017

Poslední dny „babího léta“ využili žáci 3. A k procházce Libercem. Prohlédli si tak všechny důležité pamětihodnosti a zajímavosti města, o kterých se učili v hodinách prvouky.

Svou výpravu jsme zahájili v libereckém podzemí v Lucemburské ulici, kde poutavým výkladem nám pan průvodce objasnil funkci a fungování těchto katakomb. Mnohé si i žáci vyzkoušeli i na vlastní kůži- výrobu energie, filtrování vzduchu... Z podzemních štol jsme se vynořili na Sokolovském náměstí. Naše exkurze pokračovala prohlídkou dvou nádherných kostelů- sv. Kříže a sv. Antonína, Valdštejnských domků ve Větrné uličce.

Na Náměstí dr. E. Beneše jsme obdivovali tamější dominantu – radnici i s postavou gotického rytíře, který na nás shlížel z výšky více než 60 metrů. Kolem Divadla F. X. Šaldy jsme prošli k budově Magistrátu, nakoukli jsme do informačního centra a v Krajské vědecké knihovně si ukázali, jak a kam zajít pro hezkou knížku.

Určitě velkým čtenářem byl i Vlasta Burian, král komiků, který navštěvoval školu v ulici 5. května, na jejíž budově jsme si ukázali pamětní desku věnovanou jemu a hudebnímu skladateli Karlu Vackovi. Po Masarykově třídě jsme kolem Technického muzea, Severočeského muzea a Oblastní galerie nádhernou procházkou došli až do Lidových sadů k Zoologické zahradě. Slíbili jsme si, že tam zavítáme až zase někdy příště. Ve škole na nás totiž čekal zasloužený a po této dlouhé vycházce i velice chutný oběd.

3. A a tř. učitelka S. Sedláková