Aktuality - Volby do školské rady proběhnou 7.12.

Volby do školské rady proběhnou 7.12.

30. 10. 2017

Vážení rodiče,

Na základě § 167 a 168 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuje ředitel školy „VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY“.

Školská rada je volený orgán školy.  Mezi její pravomoci patří např. schvalování výroční zprávy a změn školního řádu či Školního vzdělávacího programu. Rovněž se vyjadřuje k hodnocení práce ředitele školy. Funkční období členů školské rady jsou 3 roky.

Školská rada zřízená při ZŠ Liberec, U Školy 222/6 p.o. má 3 členy: zástupce zřizovatele, pedagog, oprávněná osoba (zákonný zástupce žáka)

Letošním rokem končí tříleté funkční období současných členů školské rady a je proto třeba na základě voleb vytvořit školskou radu pro následující funkční období.

Volební komise stanovila harmonogram voleb pro oprávněné osoby:

Harmonogram voleb do školské rady 2017:

- 8.listopadu 2017 proběhne od 17:00 ve školní jídelně školy volební shromáždění oprávněných osob, v jehož průběhu budou rodiče žáků seznámeni s organizačními informacemi týkajícími se voleb.

- Do 16. listopadu 2017 lze podávat řediteli školy návrhy na kandidáty do školské rady. Podání lze uskutečnit osobně (do rukou ředitele školy)nebo poštou na adresu ředitele školy.

„Návrh“ musí obsahovat:

1.                  1. jméno, příjmení, datum narození, adresu trvalého pobytu

2.                  2. podpis navrhovatele

3.                  3. musí být přiloženo vlastnoručně podepsané „Prohlášení kandidáta“, že souhlasí se svou kandidaturou

(oba dokumenty na www.zsuskoly.cz/Dokumenty školy/Dokumenty ke stažení)

Kandidáta pro volby může navrhovat každý zletilý občan, může navrhnout i více kandidátů. Může navrhnout i sám sebe.

- 21. listopadu 2017 bude zveřejněna na webových stránkách a ve veřejně přístupném prostoru školy (vestibul budovy I.) listina kandidátů

- 7. prosince 2017 – proběhnou VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY, v průběhu tříd.schůzek

- 11. prosince 2017 budou oznámeny výsledky voleb prostřednictvím webových stránek a na veřejně přístupném místě školy (vestibul budovy I.)

Prosím rodiče, aby navrhli kandidáty na místo jednoho zástupce oprávněných osob ve školské radě a své návrhy mi předali do čtvrtka 16.11.2017.

Radek Hanuš, ředitel školy