Aktuality - Družina navštívila MS v agility

Družina navštívila MS v agility

29. 10. 2017

Ve čtvrtek 5.10.2017 se 25 dětí ze školní družiny zúčastnilo zahájení Mistrovství světa v agility v Home Credit Aréně. MS ve sportu, ve kterém psi pod vedením psovodů překonávají v co nejrychlejším čase a bez chyb překážkovou trať. Ze ŠD jsme vyšli ve 14 hodin za hustého a vytrvalého deště a do arény jsme dorazili promoklí,ale natěšení. A bylo na co!! Během zahajovacího ceremoniálu se představily výpravy ze 42 zemí světa a na závodní plochu nastoupilo 514 psů se svými lidskými partnery.

Poznávali jsme vlajky všech zemí, při nástupu české výpravy jsme si pěkně hlasitě zafandili a na závěr si poslechli českou státní hymnu. Během přestávky, při které se stavěla závodní trať, jsme si i zatančili pod vedením roztleskávaček A-stylu a vyfotili se s milým a veselým maskotem norské výpravy. Bohužel,závody jsme už nestihli, viděli jsme pouze předskokana.

Na památku na tento vyjímečný zážitek dostaly děti od organizátorů náramky a samolepky s logem MS. Po 16,30 jsme se vrátili do družiny, kde už na děti čekali rodiče. Někteří využili možnosti, rozebrali si vstupenky a s dětmi se do arény vrátili. Měli tak příležitost shlédnout bezchybný výkon českých reprezentantů, který jim zajistil 1.místo!

vychovatelky Radka, Jindřiška a Vlaďka