Aktuality - Cesta za vědou do IQ-Parku

Cesta za vědou do IQ-Parku

7. 10. 2017

Šli jsme  do iQ PARKU na vodní hrátky - „Neposedná voda“

Ve středu 27. září zamířily děti z družiny za dobrodružstvím do říše vědy. Nemusely se vydat ani moc daleko, protože IQ-Park v Babylonu neleží od školy vůbec daleko.

Zábavnou formou nás lektor Jára seznámil s vodou. Dozvěděli jsme se, proč je voda důležitá a kde je možné ji najít. Od začátku zapojil do poznávání děti. Zval je, aby mu s pokusy pomáhaly. Ukázal nám, jak nafouknout balonek pomocí vyrovnávání hladin v lahvích, jak dostat potopenou „ponorku“ na hladinu bez použití rukou, vodní sopku a jiné pokusy.

Po ukázkách na nás čekala tři stanoviště, kde si mohly děti vyzkoušet pokusy s vodou. Na prvním stanovišti byla vodní kasička, zkoušeli jsme učit plavat hliníkové mince, vyrobili jsme si papírový leknín a viděli, jak na hladině rozkvétá. Dále jsme vyzkoušeli vodní vír, a jak funguje hydraulika pomocí injekčních stříkaček. Všem se v IQ parku moc líbilo. Po skončení jsme se vydali na cestu zpět do školy.

Vychovatelka Martina a Jitka