Aktuality - Krasobruslaři zahájili svůj šestý rok

Krasobruslaři zahájili svůj šestý rok

7. 10. 2017

Začátek září máme pevně spojený se začátkem školního roku. Pro 12 malých krasobruslařek a 1 krasobruslaře ze ZŠ U Školy to je však začátek již druhý. Těmto mladým ledovým nadějím tréninky končí každoročně na konci června, jen na chvíli si odpočinou a na led vyjíždějí již od prvních srpnových dnů. Se samotným začátkem školního roku tak přicházejí především starosti s tím, jak zorganizovat tréninkové jednotky a školní docházku. Zajímavostí je, že takových tréninkových jednotek je týdně až 15, a to nepočítáme víkendové závody, které jsou v zimním období minimálně každý druhý týden. Tyto starosti jsou posléze nahrazeny starostmi každodenními, kdy je potřeba najít mezi učením čas na tréninky a stejně tak mezi tréninky čas na učení.

V naprosté většině případů není možné toto nasazení zvládnout bez podpory širokého okolí a zejména pak školy. Díky podpoře, které se krasobruslařům na ZŠ U Školy dostává, mohou zvládnout tréninky a školní docházku dohromady. A to nejen na základní škole, ale i třeba na víceletém gymnáziu, kam některé žákyně v letošním roce přestoupily. Důkazem toho je řada výborných výsledků dosažených v minulých letech, včetně skvělých umístění na Mistrovství České republiky.

Vladimíra Vozková, koordinátorka školní tréninkové skupiny krasobruslení

Školní tréninková skupina krasobruslení zahajuje již šestý rok svého fungování. V loňském roce vybojovalo 10 ledových princezen a ledový rytíř 31 medailí na krasobruslařských závodech. V letošním roce bude tréninkovou skupinu tvořit 12 děvčat a 1 chlapec. Všichni jim přejeme, aby jim startující školní rok přinesl úspěchy na ledu i ve škole.

Radek Hanuš, ředitel