Aktuality - 4.9. jsem přivítali nový školní rok

4.9. jsem přivítali nový školní rok

7. 10. 2017

První školní den je dozajista výjimečným dnem v životě školáků. Neznamená jen konec příjemných prázdnin a teplého léta, ale i návrat mezi kamarády a učitele do školy. Zcela mimořádný je první školní den pro prvňáčky, pro které vstup do školy znamená zásadní krok v jejich životě.

Stalo se již sympatickou tradicí, že nejmenší žáčky Základní školy „U Školy“ přichází v den zahájení prvního školního roku přivítat Bílí Tygři. V pondělí 4. září navštívila třídy prvňáčků delegace v čele s Alešem Stezkou, nadějným brankářem Bílých Tygrů Liberec. Pro Aleše představovala návštěva i návrat do jeho školy, protože ještě před pár lety usedal do lavic školy „U Školy“, stejně jako mnoho z jeho spoluhráčů. Ochránce tygří branky doprovázel ředitel školy a zástupci žáků devátých tříd, kteří si pro nejmenší kamarády připravili překvapení – sladkosti, které neodmyslitelně patří k prvnímu školnímu dni, a populárního maskota Bílých Tygrů.

Aleš Stezka jménem všech spoluhráčů z extraligového hokejového týmu pozdravil prvňáčky a popřál jim mnoho příjemných zážitků, dobrých kamarádů a spoustu jedniček. Z návštěvy brankáře Bílých Tygrů se těšili i žáci třetích tříd, kteří poprvé zažili školní den mezi „velkými žáky“ na hlavní budově školy. Slavnostní den byl sice krátký, ale symbolicky pomohl školákům uzavřít prázdniny a připravit se na deset měsíců školní práce.

Radek Hanuš, ředitel školy