Aktuality - Výlet prvních tříd

Výlet prvních tříd

30. 7. 2017

Dne 15.6. 2017 navštívily třídy 1.A a 1.B pohádkové Staré Hrady u Jičína, kde bydlí krásné princezny, umounění čerti, vodníci a vodnice, skřítci, strašidýlka, různé druhy draků, obr a další pohádkové bytosti.

Hned na začátku se nás ujala skutečná čarodějnice, která nás také celým hradem provedla. V hradní části jsme si ve společnosti pohádkových bytostí prošli ojedinělou expozicí - kupecké krámky, koloniál nebo třeba obchod s kávou - obchody z dob našich prababiček. Navštívili jsme i královskou komnatu, kde na nás čekal dračí král Rozumbraďák XVI. i s královnou Starostlindou a jejich dcerami. V tajemném zámeckém sklepení děti absolvovaly ,,pekelnou zkoušku". Z pekelného pytle se hodným dětem podařilo vytáhnout bonbón. A čerte div se - všechny děti uspěly. Na závěr si děti prohlédly ,,Čaredějnou Bestyjolu", kde se starohradské čarodejnice starají o různé druhy živých zvířátek. Pochopitelně si zde děti měly možnost zakoupit různé pohádkové suvenýry a také toho ve velké míře využily. Zpáteční cestu autobusem některé děti prospaly a ve snu se vrátily do pohádek.

M.Böhmová a K.Hejlíková, tř.učitelky 1.A a 1.B