Aktuality - Uspěli jsme na Dobi Cupu

Uspěli jsme na Dobi Cupu

1. 7. 2017

Na závěr školního roku 2016/2017 se již potřetí uskutečnila sportovně vědomostní soutěž libereckých škol – Dobicup. Loni jsme se nemohli účastnit a tak ani obhájit předloňské druhé místo. Letos jsme byli opět připraveni bojovat o nejlepší umístění.

První den

V 9:00 proběhl slavnostní nástup všech 14 zúčastněných škol. Každá výprava dorazila s 28 dětmi, které měly soutěžit v různých disciplínách.  Žáci 1.,2. a 3. třídy začali pod vedením paní učitelky Leikepové skokem z místa. Skoky všech děti se sečetly a výsledkem byla celková délka 10,67m. Tady jsme obsadili celkové 3. místo a David Rozsíval skočil ze všech účastníků nejdále. Třeťáci se ještě účastnili soutěže v sudoku. Oba dva sudoku správně vyřešili, ale čas stačil jen na 9. místo.

Kluci a holky ze 4. a 5. třídy rozehráli základní skupinu ve vybíjené. Zde je famózně vedl pan učitel Bermann. Osmáci a deváťáci zase zápolili v naší parádní disciplíně – ve florbalu. Florbalisté nakonec vyhráli základní skupinu a ve finále po velkém boji porazili ZŠ Ještědská 2:1. Pan učitel Stodola s paní učitelkou Šrámkovou se pokusili překvapit ve volejbalových deblech. Ve skupině jsme skončili na druhém místě. V posledním zápase jsme porazili ZŠ Aloisina Výšina a získali třetí místo.

Druhý den

Vybíjenkáři dohrávali play-off a nakonec obsadili 9. místo. Ráno začalo vědomostním testem pro dvě žákyně z 6. a 7. třídy a dva kluky z 8. a 9. třídy. Náš tým vedený Matějem Ševčíkem a Janem Kotkem se umístil na krásném 5.místě. Učitelé stříleli na branku a po kolísavých výkonech skončili na 7. místě. Anička Kočová a Chiara Danielle pokračovali v sudoku pro druhý stupeň. Zde se nám moc nedařilo, ale 8. místo rozhodně několik důležitých bodů přineslo. Závěrečná soutěž – atletická štafeta byla opravdu bonbónkem celého Dobicupu. Běží 9 žáků z každé školy. Jeden z každého ročníku.  První 4 úseky jsme se drželi na třetím místě v našem rozběhu. Na pátém a šestém úseku jsme se už začali přibližovat k našim soupeřům. Potom nastoupili naši tři nejsilnější běžci, Petr Gajda, Vojta Strnad a Vojta Jiruš. Gajdík dotáhl poslední ztrátu, Strny se prodral na první místo a Jiřina už první místo bez problémů udržel. Krásný závod s maximálním nasazením všech zúčastněných. Celkový čas stačil na krásné 3. místo.

Po sečtení všech bodů ze všech soutěží naše škola obsadila celkové 3.místo s 99 body. Ztráta 2 b na druhou ZŠ Dobiášova byla opravdu minimální. Druhé místo se nám obhájit nepovedlo, ale i tak můžeme být s výsledkem spokojení. Děkuji všem účastníkům a s některými se těším zase za rok.