Aktuality - Exkurze družiny u hasičů

Exkurze družiny u hasičů

18. 6. 2017

Ve čtvrtek 8.června  2017 navštívilo 34 dětí školní družiny „hasičárnu“ v Šumavské ulici, aby se seznámily s náročnou a záslužnou prací hasičů.

Posláním hasiče není jen hasit požáry, ale velmi často čelí situacím, ve kterých musí použít speciální vybavení. Proto jsou vozidla a hasičské stříkačky vybavené množstvím speciálních předmětů, které hasičům pomáhají poradit si v různých situacích. Děti viděly výzbroj i výstroj hasičů, seznámily se s vyprošťovací technikou – mohly si potěžkat nůžky, kterými se stříhají auta při vyprošťování osob při dopravních nehodách – a byla to pěkná tíha! Viděly a prohlédly si hasičský kontejner, který se používá např.při povodních. Vlezly si dovnitř hasičských aut. Ale asi největším zážitkem byl vůz s plošinou, která se používá v blízkosti vícepatrových budov a slouží k záchraně uvězněných osob, kdy se nemohou jiným způsobem dostat z domu ven, ale i k hašení požáru. Tato plošina dosáhne až do devátého patra. Všichni tuto plošinu postupně vyzkoušeli a nechali se zvedat a houpat. To byl opravdu zážitek! Při odchodu nám hasiči zahoukali a zablikali zásahovým vozidlem.

Bylo to super odpoledne! Ale ještě jsme neviděli úplně všechno, tak se v příštím školním roce k hasičům určitě znovu podíváme.

Radka Odvárková, vychovatelka školní družiny