Aktuality - Výprava do dějin naší země

Výprava do dějin naší země

10. 6. 2017

Ve středu 10. května se žáci 5. ročníku vydali po stopách „nedávné“ i velmi vzdálené minulosti. Jejich cílem byla pevnost Terezín a hora Říp.

Již cestou k terezínské pevnosti při pohledu na hroby obětí války mnohé ovládl stísněný pocit, který přetrvával i uvnitř pevnosti při citlivém a působivém vyprávění paní průvodkyně. Děti si se zaujetím prohlížely objekty a svými dotazy projevovaly zájem o osudy lidí v období fašistické okupace.

Poté se žáci autobusem přiblížili ke kořenům osídlení naší země. Jak vypráví pověst, Slovany na naše území přivedl praotec Čech a zalíbila se mu krajina v okolí hory Říp. A právě po jeho stopách se vydala i naše výprava. Pravda od dob praotce Čecha kopec trochu obrostl stromy, které zakrývaly výhled do krajiny, ale to dětem vůbec nevadilo, neboť historii jim na vrcholu připomněla rotunda sv. Jiří.

Všichni se sice unaveni, ale spokojeni, vrátili do své současnosti, do svých domovů.

Světlana Sedláková, třídní učitelka 5.A