Aktuality - Den zvířat 2.10.2009

Den zvířat 2.10.2009

9. 10. 2009

DEN ZVÍŘAT

Děti slavily svátek se zvířátky

V pátek 2. října si žáci třetích a čtvrté třídy připomněli Mezinárodní den zvířat v Městském útulku v Ostašově. Svým čtyřnohým kamarádům přivezli i velké množství dárků - pamlsků, konzerviček a hraček. Kromě prohlídky útulku a koutku pro handicapovaná zvířátka zde byla pro děti připravena spousta aktivit hnutí Divizna, děti si vyslechly i poutavé vypravování pracovníků liberecké ZOO, poučily se, jak vycvičit domácí mazlíčky, ale nejvíce všechny zaujaly ukázky akcí policistů a jejich čtyřnohých pomocníků při zasahování proti nebezpečnému zločinci. Dětem se program velmi líbil a ani jim nevadilo páteční  chladnější počasí.

Nejen v útulku si děti připomněly Světový den zvířat

Ti nejmenší - prvňáčci si dokonce na zvířátka zahráli, zhotovili si masky a pod krotitelským uměním paní učitelky si zařádili „ jako zvířátka“. Druháčci se podívali do nedaleké jízdárny v Pilínkově, kde se mohli i povozit na koníčcích.

Zvířátka přišla i za dětmi do školy. Kluky a děvčata 4. a 5. třídy navštívili 2 cvičení vlčáci se svými pány – policisty. Kromě zajímavého vyprávění o výcviku psů měli žáci možnost se přesvědčit o šikovnosti čtyřnohých hostů při vyhledávání nebezpečné trhaviny.

šesté třídě paní veterinářka Nováková s dětmi probírala péči o zvířátka, zajímavosti ze světa zvířátek, nejzajímavější případy z její dlouholeté praxe. Ostatní třídy druhého stupně tento projektový den řešily návštěvou liberecké ZOO.