Aktuality - Stali jsme se vyCOOLenou školou 9.9.2009

Stali jsme se vyCOOLenou školou 9.9.2009

6. 10. 2009

Naše škola se zapojila do programu "VyCOOL se!" s dalšími 16 školami z Liberce a blízkého regionu. "VyCOOL se!" je doprovodnou akcí Zimní olympiády mládeže, ktrou bude v roce 2011 hostit naše město. Program tvoří celá řada sportovních podniků, které budou probíhat po celý školní rok. Úvodní sportovní akcí se staly závody na in-line bruslích a ve Stiga hokeji 9. září ve Vesci.

Naše žáky mezi účastnícími se školami rozhodně nebylo možné přehlédnout. Naše reprezentace byla nejpočetnější skupinou mezi školami a naši žáci a žákyně se výrazně zapsali i do výsledkových listin soutěží. V závodu na bruslích v kategorii 6. - 7. tříd jsme měli mezi 10 nejlepšími 6 zástupců. Úspěch naší výpravy podtrhl Martin Vyvadil ze 7.B zlatou medailí. Naše suverénní a dominantní postavení potvrdili i chlapci z 8. - 9. tříd. Z 25 účastníků projelo cílovou páskou nejdříve 7 kluků z naší školy. Zvítězil Michal Beránek před Adamem Dlouhým a Vítkem Černohousem. Mladí hokejisté tak dokázali, že ovládají i brusle s kolečky.

Ve stolním hokeji nerozhodují dovednosti získané na ledové ploše. To dokázali Dominik Šollar ze 6.A a Pavel Děkan ze 7.A. Oba, ač nehokejisté, obsadili v turnaji 2. a 3. místo. Michal Klinger ze 7.B potvrdil, že hokej mu jde i ve stolní podobě a turnaj vyhrál.

Úspěchy našich dětí podtrhli učitelé, kteří se zúčastnili vzájemného klání na bruslích. Závod na 1200 metrů vyhrál po tvrdém boji pan učitel Stodola. Celkově jsme si tak z Vesce odnesli 4 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.

 

 

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”