Aktuality - Bruslí celá škola

Bruslí celá škola

4. 3. 2017

Na naší škole sportují všichni. Judo, rytmika, plavání, společenský tanec, florbal, fotbal, krasobruslení a v neposlední řadě hokej. Všichni žáci ovládají některý ze sportů, byť na různé úrovni. A tak není divu, že se snažíme sportem bavit všichni společně i s rodiči, s prarodiči, se sourozenci a se spolužáky. Poslední společnou akcí bylo „Školní bruslení“.

Ve čtvrtek  9.2.2017 odpoledne po skončení vyučování jsme se sešli skutečně v hojném počtu na ledové ploše Svijanské arény na školním veřejném bruslení. Žáci předvedli své umění na ledovém ostří, hokejisté a krasobruslařky již profesionálně, my ostatní spíše rekreačně. Děti s sebou přivedly své rodiče, babičky, dědečky, kamarády i malé sourozence. Dorazily i celé učitelské rodiny. Paní učitelky vypadaly, jako by se na bruslích narodily. Některé menší děti stály na bruslích prvně, ale díky pomoci starších spolužáků již po hodině brázdily ledovou plochu s profesionálním nadhledem. Odborný bruslařský dohled a zábavu na bruslích obstaral hlavní hokejový trenér Jiří Bermann a první pomoc zajišťovala paní Kučerová z liberecké Rychlé záchranné služby. Naštěstí její pomoc nikdo nepotřeboval. Ti, kteří brusle nemají, se přišli alespoň podívat a podpořit bruslaře z hlediště hokejové haly. K bruslení hrála reprodukovaná hudba a na zmrzlíky čekal horký čaj, který nám připravily naše paní kuchařky. Společně jsme strávili velmi příjemný zimní podvečer.

Děkujeme panu Milanu Trojkovi a dalším zaměstnancům Sportparku Liberec a našemu partnerskému klubu Bílí Tygři Liberec za pomoc při zajištění školního bruslení.

Mgr. Jitka Vojčiniaková, zástupkyně ředitele