Aktuality - Florbalové výběry vypadly v eliminaci

Florbalové výběry vypadly v eliminaci

4. 3. 2017

Se začátkem nového roku se opět rozjely florbalové soutěže pro postupující školy. Bohužel se nám nepodařilo zopakovat loňské úspěchy a skončili jsme ve všech rozehraných turnajích. Soupeři byli letos lepší než my.

Soutěž žáků 8.-9. tříd

Florbalisti 8. a 9. tříd. se nedokázali probojovat kvalifikačním turnajem na republikové finále. Nestačili na vítěze turnaje – Gymnázium J.K.Tyla z Hradce Králové. Ačkoliv jsme měli turnaj dobře rozehraný a v prvním zápase jsme zvítězili nad týmem z Benešova, ve druhém přišlo velmi rychlé vystřízlivění. Během prvních pěti minut jsme lovili míček pětkrát z brány. Soupeř lépe kombinoval a především se spoléhal na přesnou střelbu. Naši hráči bojovali, ale pětibrankový náskok svazoval ruce i nohy. Na konci utkání svítilo na ukazateli jednoznačných 6:0 pro hosty, a tím skončila naše pouť těsně před republikovým finále. Přestože cítíme zklamání, postup až do eliminačního turnaje je bezesporu úspěchem. V libereckém kraji jsme opět dominovali.

Tým 8.-9. tříd:

brankáři – J. Žůrek, P. Čajan

obránci – V. Strnad, J. Hampl, B. Vomáčka, M. Ševčík

útočníci – J. Rychlovský, M. Virág, V. Jiruš, L. Nezbeda, F. Jansa, L. Folda, M. Blecha, M. Drábek, J. Křepelka

Trenér: Daniel Kadlečík

Ledoví trhači letos skončili v krajské eliminaci

Stejně jako naši starší žáci skončili neúspěšně i Ledoví trhači (florbalisté 5. tříd). Ti odehráli své zápasy v Jablonci n/Nisou. Se štěstím sice v turnaji postoupili (krajská eliminace) až do vyřazovacích bojů, tam však nestačili na ZŠ Lomnice. Lomnická škola se specializuje přímo na florbal. Letos nás se štěstím porazila 4:2, ačkoliv náš vstup do utkání byl dobrý. Ještě v polovině zápasu jsme vedli 2:1. Soupeř však dokázal utkání otočit a zajistil si postup do finále v Praze. Nám už zbyl pouze souboj o třetí místo, který jsme vyhráli. Byla to alespoň částečná náplast na naše zklamání.

Ledoví trhači:

Ondřej Adamec, Jakub Ficenec, Damián Hrabčák, Samuel Jansa, Ondřej Mitlener, Pavel Průšek, Filip Riedel, Vasyl Špilka a Teodor Vápeník.

Trenér: Daniel Kadlečík

Děkuji všem chlapcům, kteří letos reprezentovali školu ve florbalu. Sice jsme nedosáhli na vysněné mety. Přesto jsme důstojně a dobře reprezentovali naši školu a naše město.

Daniel Kadlečík, trenér školních florbalových výběrů