Aktuality - Vítězství v okresním kole

Vítězství v okresním kole

30. 12. 2016

Před školním florbalovým reprezentačním týmem hráčů 7. a 8. tříd stál další klíčový krok – potvrdit několikaletou dominanci našich florbalistů nad ostatními libereckými školami. V okresním finále jsme se utkali se školami Ještědská, Dobiášova a základní školou Frýdlant. V semifinálovém kole jsme právě s Frýdlantem prohráli. Proto se dalo čekat, že půjde o těžký turnaj.

K turnaji jsme nastupovali v této sestavě.

Brankáři : Culek, Franc

Obrana : Bohm, Vopravil, Čihák, Dvořák, Šmíd

Útok : Šedivý, Vodlan, Měchura, Hujer, Polák, Kříž

Ponechali jsme rozdělení hráčů na „starou“ a „mladou“ lajnu, které se osvědčilo v minulých zápasech. První zápas nás čekal proti sportovní škole ZŠ Dobiášova. Dříve jsme s touto školou vedli tvrdé souboje. V posledních letech však ve florbalu ztrácí a i letos byl výsledek jednoznačný. 7:0 pro nás. Nejlepším střelcem byl Filip Kříž s dvěma góly. O ostatní branky se podělili všichni ostatní útočníci.

K druhému utkání  jsme nastoupili proti nevyzpytatelnému Frýdlantu, který remizoval s Ještědskou. Jejich obětavý a bojovně-běhavý styl nám moc nesedí. Hrají defenzivní florbal zakončení rychlými brejky. Vše podporuje vynikající brankář. První poločas jsme měli opravdu výraznou převahu, ale branka žádná. Až na začátku druhého poločasu jsme se po několika šancích konečně prosadili. Pak už byl zápas zcela v naší režii. Vítězství 5:0. Branky vstřelili Šedivý, Hujer, Vodlan, Kříž a Měchura.

V závěrečném zápase s florbalisty z Ještědské nám již stačila remíza. První poločas jsme ovládli poměrem 5:0, kde Šedivý potvrdil svou skvělou formu hatrickem. V druhém poločase jsme již dohrávali a měnili rozestavení, což vedlo ke korigování výsledku na 5:3.

Opět jsme ovládli liberecký okres. Všem zúčastněným moc děkuji za předvedené výkony a těším se na další turnaj. Ten nás čeká v pondělí 23.1.2017 v Jablonci nad Nisou. V případě dalšího vítězství bychom se hned ve čtvrtek 26.1.2017 zkusili opět vybojovat postup na republiku. Tentokrát opět v Liberci.

Mirko Stodola, trenér školního výběru 6. a 7. tříd.