Aktuality - Úspěšný podzim florbalistů 8. a 9. tříd

Úspěšný podzim florbalistů 8. a 9. tříd

30. 12. 2016

Stejně jako začal florbal 5. tříd, rozjely se i další florbalové turnaje. Druhým nejúspěšnějším školním týmem loňského roku byl bezesporu tým 6. a 7. tříd. Žáci skončili na krásném druhém místě v rámci celorepublikového finále. Letošní rok se samozřejmě nechceme nechat zahanbit a tak už spřádáme plány na další dobrý výsledek. Žáci, kteří tvořili základ úspěšného týmu, jsou o rok starší, a proto letos budou školu reprezentovat již v kategorii 8. a 9. tříd. Společně s žáky z 9. tříd tvoří silný celek, který by měl pokračovat ve sportovních úspěších školy z minulých let.

V základním kole jsme přešli přes ZŠ Česká (8:0), Gymnázium F.X.Šaldy (6:1) a nakonec přes ZŠ Hrádek nad Nisou (7:1). V okrskovém kole jsme se vypořádali s Gymnáziem Jeronýmova (3:0), ZŠ Hejnice (7:0) a ZŠ Lesní (6:0). Z této skupiny postupovali dva nejlepší a to se společně s námi povedlo i ZŠ Lesní.

V okresním finále jsme narazili na ZŠ Ještědská, se kterou jsme poprvé lehce zaváhali a uhráli jen remízu 1:1. Bylo jasné, že o úspěchu bude nejspíše rozhodovat skóre z ostatních zápasů. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě a roztočili náš brankostroj – ZŠ Stráž nad Nisou (10:0), ZŠ Lesní (8:0). Na tuto dominanci nedokázala ZŠ Ještědská odpovědět a tak jsme postoupili z prvního místa. Nejlepšími střelci dosavadních turnajů byli hráči: Jiruš 9, Virág 8 a Rychlovský 6.

Zatím posledním turnajem, který jsme odehráli, bylo krajské kolo. Věděli jsme, že jde o hodně. Sešlo se pět týmů a jen jeden mohl slavit postup. Hned první utkání jsme sehráli s pořadatelem turnaje, kterým byla ZŠ Ještědská. Díky tomu mohli postoupit z okresního finále i ze druhého místa. Poučeni z minulé remízy jsme odehráli kvalitní utkání, které rozhodly branky Jakuba Rychlovského (2), Vojtěcha Jiruše a Williama Praye. Vítězství 4:1 bylo příjemnou satisfakcí za minulé kolo. Druhým zápasem ze ZŠ Lomnice nad Popelkou jsme si měli potvrdit naši kvalitu. Evidentně nás čekal nejtěžší soupeř z florbalové školy. I když jsme vedli 2:1 po brankách J. Rychlovského a B. Vomáčky, nakonec jsme byli rádi za remízu 3:3, kterou jsme uhráli až 2 minuty před závěrečnou sirénou (Rychlovský vyrovnal). Opět to vypadalo, že bude rozhodovat skóre. To jsme si pojistili v podstatě následujícím utkáním, kde jsme přejeli Českou Lípu 9:0 (Nezbeda 3, Rychlovský 2, Jiruš 2, Folda 1, Virág 1). V posledním utkání jsme museli vyhrát a o postupu by bylo rozhodnuto. To se nám naštěstí povedlo po brankách Jiruše (3) a Rychlovského. S vítězstvím 4:2 jsme zároveň slavili postup do kvalifikace na republiku.

Pokud chcete s námi společně prožívat další dramata, přijďte se podívat na kvalifikaci na republiku, která se hraje po dlouhé době v našem domácím prostředí v hale míčových sportů v Home credit aréně. Dne 2.2.2017 se rozhodne mezi námi, vítězem Královéhradeckého a Středočeského kraje o jediném postupujícím na republikové finále, které se odehraje v Plzni. Naši školu zastupují tito hráči:

brankáři – J. Žůrek, P. Čajan

obránci – V. Strnad, J. Hampl, B. Vomáčka, M. Ševčík

útočníci – J. Rychlovský, M. Virág, V. Jiruš, W.M. Pray, L. Nezbeda, F. Jansa, L. Folda, M. Blecha

Daniel Kadlečík, trenér školního týmu 8. a 9. tříd