Aktuality - Johanka vyhrála přebor republiky

Johanka vyhrála přebor republiky

18. 12. 2016

Mimořádného sportovního úspěchu dosáhla žákyně 6.A Johanka Vlachová na republikovém přeboru v judu. Mistrovství ČR mladších žáků a žákyň proběhlo 12.11.2016. Johanka zde startovala ve váhové kategorii do 48 kg. Všechny své soupeřky porazila před časovým limitem a získala tak zlatou medaili a titul Mistryně České republiky v judu v kategorii mladších žákyň.

Čtrnáct dní po vítězství v Přeboru České republiky jsem si krátce popovídal s naší šampiónkou:

Johanko, nejdříve ti chci pogratulovat za všechny žáky a učitele k tvému fantastickému úspěchu. Jak dlouho se věnuješ judu?

- Judo trénuju třetím rokem.

Jak tě napadlo vybrat si právě judo?

- Vlastně mě k tomu přivedl můj táta. Chtěla jsem dělat sport, kde je hodně pohybu a musí se používat i hlava. Postupně jsem zkoušela různé sporty a tátu napadlo přivést mě do Judoclubu.

Co ti judo dalo? Je to vhodný sport i pro dívku?

- Judo je vhodné pro každého. Získáváte sílu, mrštnost a učíte se koordinovat své pohyby. A asi nejdůležitější pro holky je, že se naučí, jak se někomu ubránit. Protože nějaká nenadálá nepříjemná situace se může stát kdykoli. Určitě bych ho každé kamarádce doporučila. Obzvlášť holkám, které žádný sport nedělají, anebo přemýšlí, který sport si vybrat.

A ty sama si myslíš, že by ses nějakému útočníkovi ubránila?

- Samozřejmě záleží na tom, o jaký útok by šlo. Ale věřím, že se umím dobře bránit.

Po třech letech, co se věnuješ judu, jsi dosáhla na republikový titul. Jak si vysvětluješ svůj úspěch?

- Velký podíl má můj trenér Jakub Červinka. A velký dík patří mamce a taťkovi, kteří mě podporují a fandí mi.

Johanko, děkuji ti za tento rozhovor a především za skvělou reprezentaci naší školy, tvého klubu i našeho města. A přeji ti, abys další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Šampionku Johanku Vlachovou zpovídal Radek Hanuš, ředitel školy