Aktuality - Anglické kino

Anglické kino

18. 12. 2016

12. prosince 2016 jsme se rozhodli, že se jako anglická skupina paní učitelky Švarcrové složená z 8.A a 8.B vypravíme do kina na film Příchozí (Arrival). Film byl v originálním znění, takže jsme si procvičili a rozvíjeli naše jazykové schopnosti a dovednosti. Tuto akci jsme absolvovali už na konci školního roku a moc se nám všem líbila, neb všichni milujeme kino a vše okolo. Sešli jsme se před naším oblíbeným kinem v OC Nisa v 18:00. Film začínal v 18:10 a tak jsme si stihli koupit nějaké občerstvení.

Film byl v žánru Sci-fi. Po celém světě přistálo 12 velkých mimozemských lodí, neznámo proč. Doktorka Louise Banks (Amy Adams a Ian Donely (Jeremy Renner) se snaží komunikovat s mimozemšťany, kteří obývají loď. Doktorka nakonec zjistí, že uvízla v časové smyčce a její příběh se stále opakuje, a proto už řeči mimozemšťanů rozumí. Také zjistí, že Ian je její manžel a budou spolu mít (nebo měli?) dceru.

Film byl úžasný, moc jsme si to užili a naše skvělá paní učitelka také. Naším výstupem v hodině anglického jazyka byla ústní prezentace s novou slovní zásobou a písemný projekt pro spolužáky, kteří se z důvodu zkoušky či tréninku nemohli zúčastnit.

Kristýna Pechová, 8.A