Aktuality - Školní kolo dějepisné olympiády

Školní kolo dějepisné olympiády

4. 12. 2016

V listopadu se ve škole uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. I v letošním školním roce se utkají ve vědomostní soutěži zaměřené na znalost dějin žáci základních škol a víceletých gymnázií. Téma letošního ročníku olympiády zní: Marie Terezie - panovnice, matka..."

Žáci si tak při přípravě na olympiádu museli zopakovat dějiny 18. století, především éru vlády legendární císařovny Marie Terezie, jejích předků i potomků. Dále je třeba znát evropské souvislosti této doby, podrobnosti všedního života lidí i kulturu 18. století.

Školní kolo olympiády proběhlo prostřednictvím náročného testu. Nejlépe si v testu vedl žák 8.A Jan Kotek, který zodpověděl správně 73 % otázek. Skvělé znalosti prokázali i Petra Šteberlová (8.A) a Tadeáš Bartoš (9.B). Všichni 3 byli školou nominováni, aby reprezentovali školu v okresním kole dějepisné olympiády, které se uskuteční v lednu v budově Krajského úřadu Libereckého kraje.

Pořadí:

1. Jan Kotek