Aktuality - Halloween ve 2.A

Halloween ve 2.A

7. 11. 2016

V úterý 1. listopadu si žáci 2. A užili halloweenské dopoledne. Třída se zahalila pavučinami a kromě dětí se v ní zabydleli pavouci, netopýři a duchové. Z učitelky se stala Pavoučnice a děti přišly do školy v krásných maskách. První vyučovací hodina se proměnila z českého jazyka na duchomluvu a v halloweenské matematice se sčítali duchové a počítali nohy pavouků. Pak už následovalo halloweenské hodování. Pomocí vykrajovátek ve tvaru duchů, netopýrů, dýní a jiných strašidelných motivů si děti mohly vyříznout z toustového chleba tvary a ty namazat tvarohovou pomazánkou s nasekanými nožičkami lesních kobylek (pažitka). K tomu byla možnost zakousnout se do dortíků, buchet a dalších dobrot, které nám přichystaly hodné maminky. Poslední vyučovací hodinu nám zpříjemnil film Hotel Transylvánie a u toho si děti vyrobily pavoučí klobouky jako památku na naše halloweenské vyučování. Tečku za naším halloweenem udělala odměna, kterou děti dostaly v podobě ducha z popcornu. Strašidelné vyučování si děti náramně užily.

Lucie Wiesenbergerová, třídní učitelka