Aktuality - Zahájení nového školního roku 1.9.2009

Zahájení nového školního roku 1.9.2009

17. 9. 2009

Po dvou měsících prázdnin opět chodby školy ožily a žáci a žákyně se po letním odpočívání vrátili do svých tříd. První školní den však pro ně nebyl v žádném případě náročný. Ve třídě se pouze setkali se svými spolužáky a třídními učiteli. Vzájemně se pozdravili a vyměnili si zážitky z prázdnin.

Pro některé děti byl tento den ojedinělý a výjimečný. Naši nejmenší spolužáci z 1.A byli od svého zápisu ve škole vůbec poprvé. Malí prvňáčci proto přišli poprvé do školy v doprovodu svých rodičů. Hned u vchodu přišlo první překvapení v podobě dvou bílých tygříků. V kůžích maskotů hokejového klubu se skrývali dva žáci hokejové třídy 9.B Pepa Sobotka a Kuba Klíma, kteří přivítali své nejmenší spolužáky a nabídli jim z košíku sladkosti. Pak už na prvňáčky čekala jejich první třída, noví kamarádi a paní učitelka...

Žáky naší školy přišla pozdravit i vítaná delegace z hokejového klubu. V doprovodu tiskového mluvčího J.Rachoty a šéftrenéra mládeže Jana Šťastného se přišli podívat do naší školy hráči extraligového týmu HC Bílí tygři Liberec - Michal Fikrt, Pavel Kašpařík a Jan Plodek. V doprovodu pana ředitele Hanuše se Tygři odebrali do 3.B, aby přivítali ve škole žáky nejmladší sportovní hokejové třídy. Pan ředitel třeťáčkům prozradil, že už jsou 31. hokejovou třídou otevřenou na této škole. Někteří z chlapců bez nejmenších potíží poznali slavné hráče, kteří za nimi přišli do jejich třídy. Setkání bylo o to zajímavější, že Honza Plodek je bývalým žákem naší školy. Mladým tygříkům prozradil, že členství v hokejové třídě není jen velkou ctí, ale především klade na mladé sportovce vysoké nároky, protože musí odvádět kvalitní výkony nejen na ledě při hokeji, ale i ve škole. Pan ředitel navíc popřál třeťákům mnoho úspěchů, jak ve školních lavicích, tak na hokejovém ledě a paní třídní učitelce Š.Radové třídu pilných, ochotných a učenlivých žáků.

Pan ředitel pak doprovodil delegaci hokejových hostů do naší nejmenší třídy 1.A. Hráči pozdravili děti a jejich paní učitelce Lence Zikmundové předali drobné dárky. Útočník Hc Bílí tygři Pavel Kašpařík pak dokázal, že nevyniká jen v hokejových dovednostech, ale že je zároveň i zdatný řečník. Velmi mile malé prvňáčky jménem hokejového klubu pozdravil a popřál jim krásné zážitky ve škole, mnoho dobrých kamarádů a kamarádek a celkově příjemný první školní rok. Pan ředitel se k jeho přání přidal a zároveň dětem slíbil, že se bude snažit je ve třídě často navštěvovat, aby viděl pokroky v učení, jakých prvňáčci dosáhnou.

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”