Aktuality - První školní den 1.9.

První školní den 1.9.

22. 9. 2016

Učebny a chodby školy ožily 1. září po dvouměsíčním prázdninovém spánku. Sluníčko se rovněž probudilo do krásného letního dne a děti tak ani neměly pocit, že prázdniny končí.

Příjemnou tradicí se stalo, že na začátku školního roku přichází žáky pozdravit nejbližší partner školy – Bílí Tygři Liberec. Školáky letos navštívili dva hráči mistrovského klubu extraligy ledního hokeje, útočník Milan Bartovič a obránce Adam Jánošík. Oba si v doprovodu ředitele školy prohlédli první třídy, kde se pozdravili s prvňáčky a rozdali jim drobné dárky. Srdečného přijetí se „Tygrům“ dostalo v třetích třídách, kam chodí nejmladší členové sportovních tréninkových skupin. Milan Bartovič i Adam Jánošík se evidentně mezi dětmi cítili dobře. Adam dokonce prostředí školy zná důvěrně, protože je jejím bývalým žákem a nijak se netajil, že na školu „U Školy“ rád vzpomíná. Ačkoliv rodnou řečí obou hokejistů je slovenština, bez problémů si s dětmi rozuměli a ve všech třídách dokonce brilantní češtinou dětem popřáli příjemný školní rok a úspěchy ve studiu i ve sportech, kterým se věnují.

První školní den rychle utekl a otevřel dveře novému školnímu roku 2016/2017.

Radek Hanuš, ředitel školy