Aktuality - Změny ŠVP k 1.9.

Změny ŠVP k 1.9.

29. 8. 2016

V důsledku změn školského zákona, na základě dlouhodobých strategických záměrů a po analýze zájmu žáků a rodičů vydává škola nový upravený Školní vzdělávací program, jehož platnost začíná s novým školním rokem 1. září 2016.

Do nového ŠVP byly zakomponovány změny související s tzv. inkluzí. Bude tak zohledňovat i výuku žáků se specifickými vzdělávacími potřebami. Pečlivou revizí prošly výstupy a strategie uplatňované ve výuce jednotlivých předmětů. Školní vzdělávací program prošel postupnou rekonstrukcí, aby byl v plném souladu s RVP.

V souvislosti se zaměřením školy byly upraveny učební plány. Disponibilní hodiny byly využity na posílení celkové hodinové dotace tělesné výchovy. Rozsah výuky tělesné výchovy se rozšířil na 3 hodiny týdně v 1.,2., 3., 4., 6. a 7. ročníku i v "nesportovních třídách". Účelem je koncepční rozvoj tělesné výchovy a sportovního rozvoje všech dětí (nikoli jen sportovců). Neblahým společenským jevem současnosti je klesající úroveň pohybových schopností dětí. V rámci nového školního vzdělávacího programu získají děti větší prostor a možnosti k pohybovým aktivitám. Rozšíří se možnosti pro koncepční vedení žáků k poznávání různých sportovních odvětví a postupné zlepšování jejich fyzických a kondičních dispozic. V 1. třídě se děti kromě klasického tělocviku zúčastní i "judistické průpravy" zaměřené na obratnost a ohebnost. Ve 2. třídě rozšíří rozsah výuky tělesné výchovy rytmika (pohyb na hudbu). V průběhu docházky do školy by se žáci měli seznámit s co největším množstvím sportů a kolektivních her.

Aktuální podoba učebního plánu a školní vzdělávací program platný od 1.9. jsou k nahlédnutí na: http://www.zsuskoly.cz/o-skole/informace-vedeni-skoly/

Mgr. Radek Hanuš, ředitel školy