Aktuality - 8. ročník Výstupu na Ještěd

8. ročník Výstupu na Ještěd

17. 5. 2016

I tento školní rok jsme se rozhodli společně zdolat vrcholek Ještědu. Sešli jsme se v sobotu 23.4. v 10.00 hod. na konečné zastávce tramvaje pod Ještědem, kde jsme se ještě před výstupem všichni vyfotografovali. Předem objednané počasí slibovalo pěkný den.

Pak už jsme se rozešli na různé trasy podle výkonnosti. Ti odvážní volili cestu pod lany. Jejich výkon byl obdivuhodný – žáci 8.B s paní učitelkou Janatovou zdolali výstup za 24 minut. A těm pomalejším, kteří si užívali krásy přírody, pohodičky a společného setkání, trvala cesta 90 minut.

Na vrcholku Ještědu nás příjemně překvapila akce 1.A.  Paní učitelka Wiesenbergerová společně s rodiči a žáky vypustila do vzduchu ,, balón štěstí“, na kterém byly podepsány děti ze třídy. Všichni jsme s napětím sledovali jeho let. Každý účastník, který dosáhl vrcholu, obdržel pamětní list. Následovalo společné fotografování a po vydatném občerstvení a odpočinku jsme se vydali na cestu zpět – směr Pláně. Zde jsme opět odpočívali a doplňovali energii. A pak nás už čekal jen sestup k tramvajové zastávce a cesta domů.

Akce zúčastnilo celkem 107 dětí, 81 dospělých (včetně pedagogů) a 15 psů.  Počasí nám přálo, nohy nebolely a tak se již nyní těšíme na 9.ročník výstupu na Ještěd.

M.Böhmová, V.Chlumská a L.Johnová, organizátorky letošního Výstupu