Aktuality - Bílí trhači jsou nejlepší v republice!

Bílí trhači jsou nejlepší v republice!

20. 4. 2016

Třetí pokus o úspěch v republikovém finále Think Blue Cupu nám vyšel. Máme zlato!!!

Třetí rok po sobě se naši žáci 4.-5.tříd probojovali do finále prestižní soutěže základních škol Think Blue Cup. V sobotu 16. dubna 2016 se florbalový tým "Bílí trhači" (družstvo žáků 4. - 5. tříd) stal celkovým vítězem školního poháru, kterého se zúčastnilo 769 žákovských školních týmů z celé republiky.

Letos můžeme neskromně říci, že jsme celou soutěž opanovali. Bílí trhači absolvovali celkem 17 utkání. Bez remízy či porážky. Ve všech utkáních své soupeře porazili s celkovým skóre 160:31. Naši hráči dosáhli i na prestižní individuální ocenění. Šimon Franz (5.B) byl vyhlášen nejlepším brankářem, pořadí střelců jasně dominoval Filip Kříž (5.B).

Na finálovém turnaji ve florbalové hale "Jedenáctka" v Praze na Chodově roztrhali naši "Bílí trhači" všechny své soupeře a  ovládli i dovednostní soutěže. Jakub Hujer (5.B) se stal vítězem v disciplíně "nejtvrdší střela na branku".

ZÁKLADNÍ SKUPINA:

Bílí trhači Liberec – Kozlové Kolín 4:2 (3:0)

Naše branky: Hujer 2, Kříž 2

V prvním zápase základní skupiny jsme narazili na své soupeře z minulého turnaje. Kozly jsme od prvních vteřin dostali pod tlak, který vyústil v rychlou Hajerovu branku – 1:0. Ve 3. minutě jsme jásali podruhé. Kříž unikl a přesnou střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Soupeř však nerezignoval a snažil se o snížení. Když už se však Kozlové dostali před naši branku, stál jim v cestě neprůstřelný brankář Šimon Franz. V poslední minutě se nám povedlo zvýšit náskok, když Filip Kříž došťouchal míček do kolínské branky – 3:0.

Na začátku druhé třetiny jsme vedení zvýšili. Kříž našel přesnou přihrávkou úplně volného Hujera a ten neomylně zavěsil -4:0. V 10. minutě se opět blýskl náš brankář Fran, když pohotově vyrazil střelu k tyči. O minutu později už byl poprvé pokořen a soupeř snížil na 4:1. V předposlední minutě utkání soupeř sehrál perfektní kombinaci před naší brankou a upravil na 4:2. Více jsme však už Kozlům nedovolili a těšili se z první výhry.

Bílí trhači Liberec – ZŠ Mitušova Ostrava 8:3 (3:3)

Naše branky: Kříž 4, Hujer 2, Šmíd, Vopravil

Druhý zápas ve skupině nám postavil do cesty tým z Ostravy vedený olympijským vítězem z Nagana a dvojnásobným hokejovým mistrem světa Davidem Moravcem. Zápas byl až do 13. minuty vyrovnaný a napínavý. Už v 1. minutě si Šimon Franz poradil se sólovým únikem soupeře. O minutu později se prosadil Filip Kříž a nadvakrát dostal míček za záda ostravského gólmana – 1:0. Během následujících dvou minut však soupeř skóre otočil na 1:2 a trhači poprvé na turnaji prohrávali. V 5. minutě mohlo být ještě hůř. Soupeř však trefil pouze tyč. Při následné protiakci si Kříž zpracoval míček u levého okraje hřiště a propálil vše, co mu stálo v cestě do branky – 2:2. V poslední minutě první půle se nám podařilo jít do krátkého vedení. Jakub Hujer zleva prostřelil brankáře a zvýšil na 3:2. Vedení jsme však neudrželi a hned po rozehrání soupeř srovnal stav utkání na 3:3.

Druhý poločas se začal odvíjet velice opatrně. Bylo zřejmé, že oba týmy si uvědomili, že inkasovaný gól může rozhodnout toto utkání. Florbalové štěstí a hráčské umění však i tentokrát stály na naší straně. V 11. minutě ještě ostravský gólman vyrazil pohotovou Křížovu střelu. Ve 12. minutě však Trhači vystupňovali tlak před soupeřovou brankou. V sérii libereckých  ostrých střel našla cíl až Křížova dělovka – 4:3. Ve 14. minutě se vývoj utkání zlomil. Naše „druhá lajna“ zamotala soupeře před jeho brankou a Šmíd gólem na 5:3 definitivně zlomil snahu Ostraváků o vyrovnání. V poslední minutě jsme frustrovaného soupeře dorazili ještě 3 zásahy. Výsledek 8:3 však rozhodně neodpovídá vývoji utkání. A jak se později ukázalo, Ostraváci byli naším nejtěžším soupeřem na turnaji. Výhra nad nimi byla o to cennější, že nás posunula jako vítěze skupiny přímo do semifinále.

SEMIFINÁLE: Bílí trhači Liberec – Kozlové Kolín 5:0 (3:0)

Naše branky: Hujer 2, Kříž, Vopravil, Nebuželský

V semifinále nás čekal soupeř, kterého jsme už dobře znali. Kozly jsme porazili ve finále TOP 6 Západ i v základní skupině finálového turnaje. O úžasnou atmosféru se starali fantastičtí kolínští fanoušci. Naši hráči vletěli do utkání jako uragán a soupeři hned od prvních sekund dali najevo, aby si nedělal ve třetím vzájemném utkání žádné naděje. V prvních dvou minutách popravili kolínské sebevědomí přesnými zásahy Kříž, Vopravil a Hujer. Po 70. sekundách jsme tak vedli už 3:0. A naše střelba pokračovala. Nejaktivněji si vedl Filip Kříž, ale za záda kolínského brankáře žádná z jeho střel nepropadla. Šimon Franz byl až do 4. minuty bez práce. Pak však musel předvést několik skvělých zákroků, aby si udržel čisté konto. Soupeři nepomohlo ani naše vyloučení v závěru poločasu. Poločas semifinálového utkání skončil 3:0 a byl ve znamení naší jasné převahy.

Trenér Kadlečík nechal do druhého poločasu vystřídat naše gólmany a postupně na hřišti protočil hráče celé sestavy. Do zápasu tak vběhli i náhradníci. Na dominanci našeho týmu to však nemělo žádný vliv. V 10. minutě jsme zvýšili své vedení. Filip Kříž přihrál a Jakub Hujer se nemýlil – 4:0. Náš tlak v dalších minutách ještě zesílil. Kříž trefil tyč, Vopravilovu střelu vykryl brankář a ten také zázračně na brankové čáře zkrotil další Křížovu dělovku. Ve 14. minutě zpečetil výsledek utkání Adam Nebuželský – 5:0. O našem vítězství a postupu už nikdo nepochyboval. Kozlové se pokusili alespoň o čestný úspěch v podobě gólu, ale neuspěli. V poslední minutě trefila nepříjemná skákavá střela tyč naší branky a další sólový únik soupeř neproměnil. Před námi se otevřely dveře do vysněného finále!

FINÁLE: Bílí trhači Liberec – Gepardi Chodov 11:6 (5:2)

Naše branky: Kříž 6, Hujer 3, Kotek, Vopravil

Do finálového utkání vstoupili všichni trhači koncentrovaně. Do první šance jsme se dostali hned v úvodních vteřinách utkání. Filip Kříž ale trefil pouze tyč. Při protiútoku soupeře čelil Šimon Franz tvrdé střele gepardů. Naši hráči drželi míček a úspěšně kombinovali. Ve 3. minutě soupeř opět zahrozil. Na Franze se hnali 2 soupeřovi hráči. Jejich obě střely náš gólman chytil. Vzápětí však udeřili trhači a po dvou střelách Kříže a jednom zásahu Hujera jsme vedli náhle 3:0. V 5. minutě vzplály na hřišti emoce. Střela gepardů prošla za záda našeho brankáře, a než Šimon Franz pohotově míček vyrazil, přešel už celý za brankovou čáru. Rozhodčí však gól nezaznamenal a nechal pokračovat ve hře. Lavička Bílých trhačů sportovně křičela na rozhodčího, že jsme dostali regulérní gól, ale hra pokračovala dál a přerušena byla až, když Křížova střela skončila v síti soupeře. Fanoušci soupeře se vztekali, trenér Kadlečík apeloval na rozhodčího, ať uzná soupeři gól a vrátí čas. Rozhodčí však gól gepardů neuznal a naopak náš gól platil. Stav byl tedy 4:0, ale trhači cítili, že vůči soupeři to není fér. Trenér Kadlečík tak vydal pokyn našemu týmu, aby si nechal dát branku. Šimona Franze bylo těžké přesvědčit, aby se nechal překonat, ale po první vyražené střele se nakonec nechal přesvědčit, aby proti další střele nezasáhl – 4:1. Po pár vteřinách se měnilo skóre opět. Šmíd přesně přihrál Kotkovi, který přesnou střelou zvýšil na 5:1. V závěru první půle soupeř střelou k tyči snížil na 5:2, a další řada našich neproměněných šancí napovídala, kdo je pánem tohoto utkání.

Naši převahu si uvědomoval i trenér Kadlečík, který do druhého poločasu vyslal druhého brankáře Kupce a spravedlivě začal střídat všechny naše hráče z lavičky. I tak náš koncert pokračoval. V 9. minutě se prosadil Kříž – 6:2. Na druhé straně skončila v naší síti střela, která Kupcovi prošla pod rukou – 6:3. Trhači se dostali do drtivého tlaku. Hujerovu střelu s obtížemi vyrazil brankář gepardů, stejně jako pokus Kříže po Hujerově přihrávce. V 11. minutě se Jakub Hujer prokličkoval celým hřištěm a své kouzelné sólo zakončil gólem na 7:3. V této části hra pokračovala hra naprosto uvolněně. Nebránilo se. Branky padaly na obou stranách. Trhači se evidentně hrou bavili a snažili se nasázet soupeři co nejvíce gólů. Po střelách Vopravila a Hujera jsme vedli ve 12.minutě už 9:5. V následující minutě soupeř snížil, když útočník gepardů trefil pohotově míček ze vzduchu – 9:6. Před koncem zápasu však přidal další dva zásahy Filip Kříž. Finálový zápas jsme dohrávali v naprosté pohodě a dovedli jsme zápas k zaslouženému vítězství 11:6.

Bílí trhači Liberec

Sestava: Šimon Franz – Jakub Dvořák, Jakub Ehrenberger, Jakub Hujer, Matěj Kotek, Filip Kříž, Dominik Kupec, Petr Šmíd, Tadeáš Vološín, Štěpán Vopravil – trenér Daniel Kadlečík