Aktuality - Lauren uspěla v krajském kole olympiády

Lauren uspěla v krajském kole olympiády

19. 4. 2016

Fantastického úspěchu dosáhla žákyně 8.A Lauren Christine Pray v olympiádě z anglického jazyka. V kategorii C, která je určena pro děti z dvoujazyčných rodin, obsadila skvělé 3. místo v krajském kole. Jsem učitelem Lauren a přiznám se, že její úspěch mě až příliš nepřekvapil. Znám ji jako talentovanou a nadanou žákyni. Požádal jsem Lauren o rozhovor, abych se o ní dozvěděl víc…

Lauren, dosáhla jsi nejlepšího výsledku žáka této školy v oblasti anglického jazyka za posledních 30 let a dost možná i v celé historii školy. Jak jsi se připravovala na olympiádu v anglickém jazyce?

- Snažila jsem se pracovat na rozšíření své slovní zásoby. Připravila jsem si asi 20 referátů k různým tématům. Četla jsem anglické knížky.

Myslel jsem, že číst knížky už dnes není populární. Máš nějakého oblíbeného autora?

- Knížky čtu ráda. I když někdy se musím přiznat, že dám raději přednost filmu. Třeba když jsem byla malá a byl populární Harry Potter, nejdřív jsem se podívala na film. Ke knížce jsem se dostala až později. Oblíbeného autora nemám. Vybírám si knížky podle toho, co mě zrovna zajímá.

Odmalička jsi vyrůstala v dvoujazyčném prostředí. Jaký jazyk je u vás doma na prvním místě?

- Je to angličtina. U nás doma se mluvilo v první řadě anglicky.

Máš příležitost si s někým popovídat v anglickém jazyce kromě tvé rodiny?

- Příležitostí bohužel moc nemám. Díky olympiádě jsem poznala pár kamarádů, se kterými si píšu a mluvím anglicky. A samozřejmě nesmím zapomenout na hodiny angličtiny ve škole s paní učitelkou Švarcrovou, kde si svou angličtinu taky trénuji.

Který z obou jazyků považuješ za svůj bližší, angličtinu nebo češtinu?

- Bližší je mi asi angličtina, protože ji vnímám jako svůj mateřský jazyk. Ale mám ráda oba jazyky. Díky nim mám mnohem víc kamarádů i možností.

Je ještě něco kromě tvé vlastní píle a iniciativy, co se podílelo na tvém úspěchu?

- Hodně mi pomáhá táta, se kterým doma mluvím anglicky, a který mi fandí ve všem, co dělám. A taky bych chtěla poděkovat paní učitelce Švarcrové, že mi pomohla se připravit na tuto soutěž.

Lauren, gratuluji k Tvému skvělému umístění v olympiádě a děkuji za výtečnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Radek Hanuš, ředitel školy