Aktuality - Hokejisté 8. třídy jsou mistři republiky

Hokejisté 8. třídy jsou mistři republiky

17. 4. 2016

Osmá třída v letošním ročníku nenašla konkurenci. Svěřenci trenéra Jiřího Bermanna si bez jediné porážky dokráčeli na Mistrovství České republiky pro zlaté medaile. Pojďme se za velkým úspěchem libereckého hokeje podrobně ohlédnout.

Do závěrečného turnaje Tygři vstupovali s vskutku vynikající bilancí. Ve své lize nastoupili celkem k dvaatřiceti duelům, nestačili pouze na dva své soupeře - Hradec Králové a Pardubice. Ty však v ostatních vzájemných střetnutích dokázali porazit. V druhé polovině soutěže si navíc liberecká osmá třída vytvořila sérii hned sedmnácti zápasů bez porážky!

Jiří Bermann (trenér osmé třídy)

„Věděli jsme, že máme hodně silný tým. Klukům jsme na rovinu říkali, že se nechceme pouze zúčastnit, ale vyhrát, že si prostě jedeme pro zlato. Může se stát, že to nevyjde, avšak jedeme zvítězit. Myslím, že třeba Kometa určitě nebyla horší než my. Nicméně chtěl jsem, aby měli kluci v hlavách, že chtějí uspět a ne si pouze přijet zahrát."

První zápas odehráli Tygři proti Strakonicím. Jihočeši ztratili v základní části sezóny pouhý bod, nicméně svěřenci trenéra Bermanna bojovným výkonem střetnutí zvládli, a připsali si tak do tabulky první tři body za těsnou výhru 3:2.

V rámci druhého hracího dne narazily šelmy na Vítkovice. Po bezbrankové úvodní části Liberečané předvedli své kvality a skórovali hned čtyřikrát během prostředních dvaceti minut. Skóre navíc navýšili i v poslední části, kdy přidali další dvě úspěšné trefy.

Třetí utkání bylo, jak se později ukázalo, pro konečné umístění rozhodující. Do cesty se osmákům postavila silná Kometa. Tu však dokázali fantastickým výkonem přehrát 4:3 a bylo jasné, že pokud dokáží ovládnout jeden z dvou dalších zápasů, budou mistry republiky.

A přesně to se také stalo. Přerov tlaku Tygrů odolával pouze první třetinu, načež hokejisté z města pod Ještědem skórovali ve zbylých dvou třetinách duelu šestkrát a obrovské oslavy mohly propuknout.

Poslední zápas však rozhodně nechtělo mužstvo s kapitánem Filipem Jansou odehrát pouze z povinnosti. S o třetí příčku bojujícím Litvínovem svedlo více než vyrovnanou partii, na jejímž konci stálo rozuzlení v podobě prodloužení. Nastavený čas rozsekl po dvou minutách a dvaceti pěti vteřinách druhý nejlepší střelec turnaje Jan Cikhart.

Naše mužstvo si navíc připsalo kromě zisku poháru i další prvenství. Jako jediné totiž v pěti zápasech MČR neinkasovalo při hře v oslabení branku. Severočeši navíc byli vůbec nejméně vylučovaným týmem na turnaji (46 trestných minut).