Aktuality - Ledoví trhači 6-7 jsou 2. v republice

Ledoví trhači 6-7 jsou 2. v republice

29. 3. 2016

Březen nám přinesl kvalifikaci na republikové finále. Věděli jsme, že vytoužené finále je na dosah, ale postup jsme si museli vybojovat. V kvalifikaci na republiku se potkávají vždy jen 3 týmy. V našem případě vítěz Libereckého kraje – my, vítězKrálovéhradeckého kraje – Dvůr Králové nad Labem a vítěz kraje Středočeského – Mladá Boleslav. Na první zápas nám přiřkl los soupeře ze Dvora Králové. Ačkoliv jsme na této úrovni čekali tuhé boje, vítězství 9:1 nám dávalo slušné vyhlídky. Bohužel, Mladá Boleslav porazila téhož soupeře 11:0 a tak nám nezbývalo nic jiného, než vítězství. Remíza by nás totiž pro horší skóre odsunula na druhé, tudíž nepostupové místo. Po pár minutách přetahování jsme se ujali vedení 5:2 a výsledek jsme již hlídali. Konečný výsledek hovořil v náš prospěch – 6:3. Republikové finále bylo naše!

Hned následující týden jsme odjeli na republikové finále do Benešova. Finále bylo dvoudenní. První den jsme hráli základní skupinu a v pátek začínalo v časných ranních hodinách play-off. Ve skupině jsme narazili na hostitele z Benešova, kterého jsme celkem jednoznačně porazili 8:1. Zápas o první místo a tudíž lepší výchozí pozici v play-off jsme sehráli s týmem z Uherského Brodu. Zápas byl z naší strany urputný, soupeře jsme chvílemi nepouštěli vůbec k míčku. Rozhodčí však nasadili velmi přísný metr, a tak jsme na konci odešli s remízou 2:2. Díky horšímu skóre jsme postupovali z druhého místa.

Druhý den ráno jsme vyrazili na zápas. Čekal nás soupeř z Děčína. Hned od začátku jsme tušili, že to bude velice houževnatý soupeř. Naštěstí jsme si soupeře dobře prohlédli v zápasech v základní části a určili jsme jasnou taktiku. Díky jejímu svědomitému plnění jsme soupeři eliminovali rozehrávku hned v zárodku a soupeř ztratil jistou půdu pod nohama. Vítězství 7:1 bylo z našeho pohledu určitě zasloužené. Čekali jsme na soupeře pro velké republikové finále. V zápase mezi Uherským Brodem a Slavkovem u Brna zvítězil po velkém dramatu Uherský Brod, který prohrával 0:3 a ještě 2 minuty před koncem prohrával o gól. Na soupeře jsme si věřili. Již v prvním zápase jsme měli navrch. Bohužel jsme zaspali začátek a již po čtvrté minutě svítilo na světelné tabuli skóre 0:2 v náš neprospěch. Vyrovnali jsme. Po rychlém vyrovnání jsme věřili, že zápas dokážeme dotáhnout do vítězného konce. Soupeř byl však houževnatější než v základní skupině. Okamžitě odskočil na 2:3, 2:4 a nakonec 2:5. Neskládali jsme zbraně. Snažili jsme se něco změnit, ale soupeř běhal, jako kdyby neměl v nohách žádné zápasy. Nic víc než snížení na 3:5 jsme již nestihli. Na republikovém finále jsme tak skončili nakonec druzí.

Mezi nejlepší střelce republikového finále patřili hráči: Jansa Filip 5, Ševčík Matěj 4, Strnad Vojtěch 3, Pray William Michael 2

Náš tým "Ledoví trhači": Čajan Pavel, Franc Lukáš, Strnad Vojtěch, Hampl Jan, Jansa Filip, Nezbeda Lukáš, Ševčík Matěj, Blecha Martin, Pray William, Folda Lukáš, Jakubec Tomáš, Holec Tomáš, Kollert Tomáš

Trenéři: D.Kadlečík a M.Stodola