Aktuality - Výlet ŠD do Zákup 20.6.

Výlet ŠD do Zákup 20.6.

30. 8. 2009

V sobotu 20. června 2009 se uskutečnil poslední výlet školní družiny do malého městečka Zákupy na Českolipsku.

Ráno, v 8:30, jsme se všichni sešli před odjezdovou halou vlakového nádraží a v 8:57 odjížděli směr Česká Lípa. Vystoupili jsme v obci Božíkov a vydali se k první dnešní zastávce, hřebčínu.

Po domluvě s majitelem stáje na nás čekaly dvě slečny, které tam pracují, aby nám něco o koních pověděly a koně nám ukázaly. Děti měly možnost si koně pohladit, vyfotit se s nimi a nakrmit je, protože s sebou vezly suché pečivo a jablka právě pro koně.P. vychovatelka přivezla krabici kostkového cukru, který mají koníci nejraději. Nejoblíbenější byl hřebec Romel a poník, se kterým si děti opravdu užily. Zdejší hřebčín chová koně parkurové.

Potom jsme se vydali k zámku a cestou se zastavili u kostela a na náměstí obdivovali morový sloup. U zámku na nás čekalo překvapení, živý medvěd, který má výběh v zámeckém příkopu. Poobědvali jsme na zámeckém nádvoří a viděli svatby, což byl opět zážitek.

Zákupský zámek je opravdu krásný, je v něm plno nádherných a hodnotných věcí, moc se nám tam líbilo. Jedinou stinnou stránkou byl výklad paní průvodkyně, takže jsme my, dospělí, "suplovali" to, na co měla poukázat paní průvodkyně a co mohla dětem přiblížit a vysvětlit. Prošli jsme se i zámeckým parkem a zahráli si tam hry.

Nakonec jsme si koupili nanuky a vydali se k nádraží. Ve vlaku cesta rychle ubíhala a než jsme se nadáli, vítalo nás opět liberecké nádraží. Unavení, ale opět bohatší o krásné zážitky, jsme se v 17:30 rozešli domů.

Děkujeme rodičům Šnajdrovým, kteří s námi opět jeli a přispěli k dobré náladě a celkové pohodě.

 

 

                                                                                  Vychovatelky: R. Odvárková, J. Pluhařová

 

 

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”