Aktuality - Stříbrný olympionik Jakub Rychlovský

Stříbrný olympionik Jakub Rychlovský

1. 2. 2016

Skvělého úspěchu dosáhl na VII. hrách zimní olympiády dětí a mládeže v Ústeckém kraji náš žák Jakub Rychlovský. Se svým hokejovým týmem Královéhradeckého kraje získal stříbrnou medaili a přispěl tak k nejlepšímu umístění východočeského hokejového týmu v historii zimních olympiád.

Úspěšná jízda se rodila velice obtížně. V prvním zápase podlehli Východočeši reprezentaci Libereckého kraje 0:2 a následně prohráli s výběrem Jihočeského kraje. Po prvním hracím dnu tak královéhradecký tým měl na kontě bodovou nulu. V dalších zápasech se však rozjela spolehlivá hokejová mašina a po čtyřech vítězstvích postoupil Královéhradecký kraj do semifinále.

V semifinálovém utkání se Královéhradečtí postavili výběru Moravskoslezského kraje a po celé utkání byli vždy o krok před soupeřem. Jakub Rychlovský přispěl k zasloužené výhře svého týmu v poměru 3:2 jednou asistencí. Finále svedlo dohromady soupeře ze základní skupiny. V té Královéhradecký kraj svého finálového protivníka, výběr hlavního města Prahy, jasně porazil. Finálové utkání začalo ve stejném stylu. Po gólech Poppela, Rychlovského a Síly vedli Královéhradečtí v 36. minutě už 3:0. Ještě na začátku 3. třetiny vedla reprezentace Královéhradeckého kraje o 3 branky (4:1). Pak však začal černý sen. Pražský výběr vystupňoval tlak a postupně třemi góly stav utkání srovnal. A kalich hořkosti se naplnil necelé 2 minuty před závěrečným hvizdem. V 58. minutě dostrkali Pražané puk do soupeřovy branky. Královéhradečtí už k vyrovnání nenašli sílu.

Ačkoliv se po nešťastném závěru finálového utkání může Jakub cítit zklamaně, nic nemění na tom, že se stal stříbrným medailistou zimních olympijských her a k fantastickému úspěchu svého týmu výrazně přispěl. Turnaj absolvoval s bilancí 5 gólů a 3 asistencí.

Gratulujeme Jakubovi k jeho ohromnému úspěchu.