Aktuality - Naši reprezentanti na ZODM

Naši reprezentanti na ZODM

1. 2. 2016

Hry VII.  zimní olympiády dětí a mládeže letos zamířily na sever republiky. Prestižní soutěž krajských reprezentací v zimních sportech hostil Ústecký kraj. Sportovcům Libereckého kraje se nepodařilo obhájit celkové prvenství z minulých zimních her a obsadili celkové 6. místo. Členy liberecké krajské reprezentace bylo i 24 žáků naší školy.

Na hrách se představila Kája Smolová z 5.A. Po krátkém programu figurovala na 9. místě. Další soutěžní program se jí povedl ještě lépe. Zajela sedmou nejlepší volnou jízdu, ale posun v pořadí to bohužel nepřineslo. Kája zůstala na 9. místě, ale připsala do celkového pořadí svého kraje důležitých 6 bodů.

V krasobruslařských soutěžích se představili Jakub Hujer, Tomáš Kollert a Filip Kovář. Jakubu Hujerovi unikla jen o vlásek medaile. V závodu na 333 metrů zůstal těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Nejlepšího výsledku z našich olympioniků dosáhl Tomáš Kollert, který vybojoval bronzovou medaili na nejdelší rychlobruslařské trati – 500 metrů.

Naši hokejisté zahájili soutěž excelentně. Po prvním dnu soutěží měli na svém kontě 2 vítězství a zdálo se, že turnaj mají dobře rozjetý. Druhý a třetí den se však k našim borcům štěstí otočilo zády a ze zbývajících zápasů už vytěžili pouze bod za jednu remízu. Celkově tak hokejová reprezentace Libereckého kraje skončila v turnaji na 8. místě.

Největšího úspěchu z našich žáků na olympiádě dosáhl Jakub Rychlovský z 8.B. Jako reprezentant Královéhradeckého kraje dosáhl se svým hokejovým týmem na stříbrnou medaili.

Děkujeme našim sportovcům za dobrou reprezentaci naší školy, města i kraje. Gratulujeme ke kvalitním umístěním. (Seznam reprezentantů je v příspěvku „24 žáků reprezentuje na ZODM“)

Radek Hanuš, ředitel školy

Výsledky:

LEDNÍ HOKEJ

Liberecký kraj – Královehradecký kraj 2:0

Branky a nahrávky: 16. Liška (Dospěl, Virág), 20. Dospěl

Liberecký kraj – Plzeňský kraj 2:1

Branky a nahrávky: 10. Dupal (Hampl, Starý), 25. Liška (Virág, Dospěl) – 8. Princl (Mužík)

Liberecký kraj – Středočeský kraj 2:2

Branky a nahrávky: 20. Šuráň (Čermák, Hašek), 22. Virág (Liška, Nikolič) – 24. Čermák (Šiller), 29. Schulz (Šiller)

Liberecký kraj – Olomoucký kraj 2:4

Branky a nahrávky: 1. Dospěl, 10. Virág – 7. Rutnar, 21. Barveníček (Indrák, Dobša), 34. Mlčák, 40. Studený (Indrák, Barveníček)