Aktuality - Florbal 6.-7. tříd, okresní finále 9.12.

Florbal 6.-7. tříd, okresní finále 9.12.

13. 12. 2015

Florbalový ročník 2015/2016 je v plném proudu a tak jsme právě dohráli další  turnaj. Tentokrát se jednalo o okresní finále. Předchozí výsledky nás jednoznačně pasovali do role favorita. Tu jsme se samozřejmě pokusili naplnit, ale soupeři byli na nás rovněž velice dobře připraveni.

První utkání jsme zahájili se ZŠ Lesní. Chlapci byli na zápas správně nabuzeni.  Vlétli na soupeře jako velký vítr, ale gól se jim vsítit nepodařilo. Vyvrcholením naší snahy bylo inkasování branky z rychlého protiútoku. Dvě minuty před koncem zápasu byl stav stále 1:0. Vzali jsme si time-out a s velkou dávkou štěstí se nám podařilo vyrovnat. Soupeř znejistěl. Za minutu dostal další gól po sólo akci Jakuba Jansy a slavili jsme první ubojované vítězství.

Se ZŠ Ještědská jsme nechtěli připustit další trápení. Do karet nám nahrával fakt, že jsme je v minulém kole přehráli jednoznačně 6:0. Ještěďáci se na nás však připravili velice dobře a s vyplazeným jazykem se nám podařilo uhrát alespoň remízu 2:2. Zápletka o postup do krajského finále byla na světě. Další zápas jsme museli vyhrát a zároveň čekat, že budeme mít lepší skóre než ZŠ Ještědská. Proto jsme do posledního zápasu vlétli s odhodláním, které nám až do té doby scházelo.

Poslední utkání, ve kterém jsme hráli o holý život, jsme zvládli jednoznačně ve svůj prospěch – 14:0. Tím jsme hodili ZŠ Ještědská pomyslnou rukavici a čekali jsme, zda se jim podaří překonat náš brankový příděl. Nepodařilo. Slavili jsme další postup ze skupiny, tentokrát na krajské finále. Nadcházející hrací termín ještě není určen, ale víme, že dříve než v lednu se hrát nebude. Čeká nás zasloužené volno a pak znovu hurá do boje!

Na vítězství se podíleli tito hráči: Jansa F., Nezbeda L., Jiruš V., Ševčík M., Strnad V.,  Pray W., Blecha M., Hampl J., Holec T., Kollert T., Kovář F. a záda jim kryl brankář Pavel Čajan se svým zástupcem Václavem Mocem.