Aktuality - Halloween Day/Night 22.-23.10.

Halloween Day/Night 22.-23.10.

4. 11. 2015

Ve čtvrtek odpoledne prošla naše škola strašidelným přerodem. Jakmile se stíny prodloužily a volně přešly do předvečerního příšeří, začaly po chodbách pohybovat tajemnéa strašidelné postavy – čarodějnice, bubáci, strašidla, loupežníci, duchové a zombíci. Ve škole se odehrála již tradiční oblíbená „Halloween Day/Night“. Halloween se jako původní keltský svátek slaví až 31. Října. Ten však letos připadá na dny podzimních prázdnin a následného víkendu. Proto se učitelé a žáci rozhodli užít svátek světel, svíček, masek a strašidelných dýní v předstihu.

Před  17. hodinou se začali účastníci z řad žáků 3. – 6. tříd scházet ve třídách a zakrátko už odstartoval program v tělocvičně. I letos se sešla neuvěřitelná přehlídka dokonalých masek, které dostaly prostor při strašidelném defilé. Třídy si navzájem zasoutěžily při plnění halloweenských úkolů, které tentokrát připravili chlapci z 8. B, děti si zatančily a zařádily v rytmu disco. Vrcholem odpoledního programu pak bylo vyhlášení vítězů tradičních soutěží – nejstrašidelnější masky, dýně, nejlahodnější mňamky.

Nejkrásnější dýně přinesli: Klárka Koutová, Kristina Srdínková, Dan Pech, Štěpánka Šmejkalová, Petr Oberreiter, Lukáš Strihal, Kája Smolová a Denis Obezyuk.

Ocenění za nejstrašidelnější masku si letos odnesli: Marie Súkeníková, Daniela Batelková, Pavel Průšek, Tadeáš Vološín, Lenka Peřtová, Eliška Vítková, Páťa Fouqué a Janka Zavydniak.

Nejlahodnější mňamky přinesli: Týna Dušková, Sárka Gumuláková, Kája Smolová, Lea Fikarová, Terka Urbanová, Teo Vápeník, Eliška a Kristýna Šolcovy a Marie Súkeníková.

Vítězi ve sportovně-zábavných soutěžích se stali žáci 3. A. Na druhém místě se umístila 5.B a třetí skončili kluci a děvčata z 4.

Ti nejlepší obdrželi diplomy a malé dárečky za odměnu.  Ale všechny masky a dýně byly krásné a všechny dobrůtky byly výtečné.

Aby strašidlům nekručelo v břiše, zhltli večeři v podobě halloweenského guláše a pak už přišla očekávaná stezka odvahy. Kdo chtěl přečkat halloweenskou noc ve škole, musel prokázat odvahu v suterénu školy, kde se jednou za rok probouzí školní duchové a démoni. S větším či menším sebezapřením děti stezku prošly a zasloužily si tak spokojenou noc ve třídě. Páteční probuzení asi nebylo tak příjemné jako v domácích peřinkách, přesto si halloweenští nocležníci užili i poslední školní den před prázdninami.