Aktuality - První školní den 1.9.

První školní den 1.9.

11. 9. 2015

Sluníčko bylo letos štědré a veselé po celou dobu prázdnin. A i první školní den nás přivítalo v prázdninové náladě a letním duchu. Děti tak ani neměly pocit, že prázdniny končí a vrací se zpět do školy.

První školní den ve svém životě si asi nejvíce užili naši prvňáčci. U vchodu do školy je přivítali dva velcí plyšoví tygříci, kteří ze svého košíku navíc dětem rozdávali bonbony. Ve třídě pak na malé školáčky čekala paní učitelka, která je přivítala ve škole. Všechny prvňáčky doprovázeli jejich rodiče, sourozenci, dědečkové a babičky. Bylo jich tolik, že se málem všichni nevešli do učeben. Děvčatům a chlapcům z 1. třídy pak paní učitelka vysvětlila, jak to chodí ve škole a na co se mohou těšit v prvním školním roce.

Největší novinkou v letošních prvních třídách budou hodiny tělocviku a s ním spojené judo. Naši prvňáčci budou první žáci v Liberci, kteří se zapojí do zajímavého projektu „Judo do škol“. Kromě běžného tělocviku budou mít jednou za čtrnáct dní v rozvrhu sportovní průpravu zaměřenou na tělesnou zdatnost, ohebnost a koordinaci pohybů pod vedením profesionálního trenéra z Judoclubu Liberec. Zástupci Judoclubu rovněž první školní den přišli pozdravit prvňáčky. Dětem se představil trenér Pavel Kytýr, který děti bude v tomto školním roce učit pádové techniky a trénovat jejich obratnost. K děvčatům, chlapců a rodičům pak promluvil i předseda Judoclubu Liberec pan Lukáš Urban, který rodiče a děti seznámil s náplní hodin judistické průpravy.

Příjemnou návštěvu zažili kromě prvňáčků i třeťáci, které navštívili hráči extraligového hokejového týmu Bílí Tygři. Již se stalo dobrým zvykem, že náš partner, hokejový klub, připraví na první školní den drobné dárečky pro naše prvňáčky a že hokejisté chodí pozdravit své nejmenší „spoluhráče“ do třetí třídy. Letos máme nejmladší bílé tygříky zastoupeny v obou třetích třídách, proto tygří  delegace navštívila obě třetí třídy. Děti přišli pozdravit naši bývalí žáci David Kajínek a Michal Bulíř. Oba popřáli dětem mnoho příjemných zážitků ve škole, spoustu kamarádů a laskavé paní učitelky. Oba hráči se shodli, že se do naší školy rádi vracejí a že jim to připadá, jak strašně krátká doba, kdy naši školu opustili.

První školní den byl příjemným setkáním po dvouměsíčních prázdninách. Všem našim žákům přejeme úspěšný a příjemný školní rok, našim sportovcům )hokejistům, judistům a krasobruslařkám), ať se jim stejně dobře jako ve škole daří i ve sportu a rodičům přejeme co nejméně starostí a klid a pohodu ve školním roce 2015/2016.

Radek Hanuš, ředitel školy