Aktuality - Jsme na jedné lodi, hrajeme si na piráty

Jsme na jedné lodi, hrajeme si na piráty

31. 8. 2015

Na závěr školního roku 2014/2015 jsme si ve školní družině zahráli na piráty. Cílem bylo u dětí rozvíjet sounáležitost ve skupině a účastnit se aktivit spojených s tématem prázdnin. Propojili jsme tematicky činnosti, které v družině pravidelně probíhají – hudební, literárně dramatické, tělesné i výtvarné.

Nejprve jsme si vyprávěli o moři, mořeplavcích a zámořských objevech. Četli ukázky z knihy o Sindibádovi a pirátech. Správný pirát musí mít svou loď a tak jsme vyrobili „Modrou perlu“ z kartonu. Aby se mohl stát člověk námořníkem, natož pirátem, musí podstoupit správný plavecký a námořnický výcvik – cviky napodobující plavecká tempa, kraulové a znakové nohy, foukání do vody, leh na břiše napodobující splývání, aj. Před „vyplutím“ jsme si řekli, jak se správně chovat v případě mořské bouře a naučili se vysílání zvukového signálu S. O. S., znaky Morseovy abecedy. Co by to bylo za piráty bez své vlastní pirátské hymny? Děti se ji naučily velmi rychle a na známý nápěv si ji s chutí zazpívaly. Nejvíce se však děti těšily na závěr celé pirátské hry, který spočíval v hledání pokladu.

Naše společná „plavba“ se podařila, děti našly poklad, ve kterém je kromě „zlatých“ mincí čekala i sladká odměna.  Společnou hrou na piráty jsme v pořádku a zvesela „dopluly“ do konce školního roku 2014/2015 a už se těšíme na prázdniny!

Děti a vychovatelky ŠD