Aktuality - Pozorování zimní přírody 22.1.

Pozorování zimní přírody 22.1.

15. 2. 2015

Ve čtvrtek 22. ledna 2015 se vydali žáci 3. A do Lidových sadů pozorovat zvláštnosti přírody v zimě. Ačkoliv tomuto ročnímu období počasí mnoho nenasvědčovalo, dětem se přesto podařilo najít zbytky sněhu a v nich i stopy některých živočichů. Kromě otisků hledali i jiná pobytová znamení.  Velmi je bavila práce s poznáváním dřevin dle struktury kůry či větviček. Jako opravdoví průzkumníci si připadali, když jim byly rozdány lupy, a oni pozorovali pod drobnohledem, co obyčejně přejdou bez povšimnutí. Též rozmanité tvary sněhových vloček byly pohádkově okouzlující. A když se přece jenom zima přihlásila v podobě chladu, hned ji děti zahnaly nějakou pohybovou hrou.

Pobyt v přírodě i v tomto ročním období se velmi vydařil a děti odcházely domů s pěknými zážitky a s novými poznatky.

Mgr. Světlana Sedláková, třídní učitelka 3.A