Aktuality - Otevřeme 2 první třídy (pro 20-25 dětí)

Otevřeme 2 první třídy (pro 20-25 dětí)

10. 2. 2015

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

v pondělí 9.2.2015 jsem zveřejnil výsledky našeho zápisu do budoucích prvních tříd. Již několik rodičů mě kontaktovalo a ptalo se na můj odhad počtu dětí v budoucích prvních třídách, protože je znepokojil počet vydaných „rozhodnutí o přijetí“. Opravdu, počet „přijatých dětí“ není na první pohled v souladu s naší deklarovanou kapacitou 50 dětí v 1. třídách. Ale je nutné si uvědomit skutečný průběh správního řízení, který může být na první pohled klamavý. Proto považuji za svou povinnost Vám vysvětlit svůj postup a především zahnat Vaše rozpaky a „zklamání“.

Krátce ke statistice: K zápisu se dostavilo celkem 70 dětí. Z toho 50 patří trvalým bydlištěm do naší spádové oblasti. Celkem 33 rodičů v průběhu zápisu uvedlo, že se dostaví k zápisu i na jiné základní škole.

Chápu, že Vás znepokojil počet 70 rozhodnutí o přijetí, ale "Rozhodnutí o přijetí" jsem musel vydat i dětem ze spádové oblasti, které se zúčastnily zápisu, o nichž vím, že nastoupí do jiné školy. Správní řád je v tomto neúprosný. Musím vydat „Rozhodnutí o přijetí“ i dětem, u nichž mám jistotu, že do naší školy nakonec nenastoupí.

Mnoho rodičů v obavách, aby se jejich dítě určitě dostalo na základní školu, navštívilo „pro jistotu“ zápis na spádové škole (ZŠ Liberec, U Školy 222/6) a zároveň zápis na škole, kam by si přáli své dítě umístit. a já jim to v žádném případě nezazlívám. K našemu zápisu tak například dorazilo 12 dětí, které mají sourozence na ZŠ Ještědská. Jejich rodiče by logicky a samozřejmě chtěli umístit mladšího sourozence rovněž na „Ještědskou“. Z informací, které mám od těchto rodičů i z výsledků zápisu na ZŠ Ještědská vyplývá, že tyto děti budou na „Ještědskou“ přijaty…

Abych Vás ještě více uklidnil, stačí se podívat na průběh zápisu v loňském roce. K zápisu loni přišlo 64 dětí. Do 1. tříd nám pak nastoupilo celkem 39. Zatím se pohybuji v oblasti odhadů, mnohem lepší představu o početním naplnění budoucích prvních tříd získáme na 1. informativní schůzce s rodiči budoucích prvňáčků, která se odehraje v pondělí 25.5.2015  v budově II. (28. října 94/31).

Velice Vám děkuji za Vaše reakce a dotazy. Svědčí o Vaší zodpovědnosti a zájmu. Proto Vás, kteří jste si vybrali naši školu, chci ubezpečit: V září otevřeme dvě první třídy.  Jsem nadále přesvědčen, že počet dětí v 1. třídách se opravdu bude pohybovat mezi 20 - 25.

S přátelským pozdravem

Mgr. Radek Hanuš,