Aktuality - Projekt Za školou

Projekt Za školou

12. 11. 2014

Už podle názvu projektu je zřejmé, že jsme tento den netrávili klasicky ve školních lavicích. Ty jsme pro tentokrát vyměnili za prostory Technické univerzity v Liberci. Autobus nás od školy odvezl přímo na místo, kde na nás čekal teplý čaj se svačinou. Poté jsme se odebrali do laboratoře progresivních průmyslových technologií a rozdělili se do skupin. Během celého dopoledne jsme vystřídali sedm stanovišť a z každého jsme si odnesli zážitek i s předmětem, který jsme si sami vyrobili! Razili jsme mince, svářeli, odlévali, leštili prstýnky, dokončovali svůj vlastní řetízek, vyráběli přívěsky či umělohmotnou hračku. Na závěr jsme se opět posilnili svačinou a dostali diplom o absolvování projektu na Technické univerzitě. Čas rychle utekl, neboť nás to velmi bavilo a pro všechny to byl velký zážitek.

Žáci 5.A a 5.B, paní učitelky K.Prokophová a Š.Radová