Aktuality - Halloween v 1.B - 23.10.

Halloween v 1.B - 23.10.

9. 11. 2014

Ve čtvrtek 23.10. proběhlo vyučování v 1.B trochu netradičně, bylo totiž zaměřeno na projekt Halloween. Ráno přišly děti do školy stylově oblečeny do masek čarodějnic, strašidel a kostlivců. Strašidelnou atmosféru umocňovalo sporé osvětlení z rozsvícených dýní, které si děti přinesly.

Během první vyučovací hodiny se žáci seznámili s tradicí anglického svátku Halloween a zároveň jsme halloweenské zvyky porovnávali se zvyky našeho svátku Dušiček. V dalších hodinách jsme zvládli strašidelné počítání, sestavení obrázkové osnovy, vyřezávání dýně s medvídkem Pú, řešení rébusů s čarodějnicí. Také jsme si poslechli halloweenské písničky v angličtině.

A o přestávkách? To jsme měli od maminek nachystané různé dobroty - např. perníčky ozdobené jako dýně, štrůdl, halloweenské bonbóny apod. Celé vyučování uteklo velmi rychle, ani se nám domů nechtělo.

Milena Böhmová, třídní učitelka a žáci 1.B