Aktuality - Výlet páťáků na Grabštejn - 30.9.

Výlet páťáků na Grabštejn - 30.9.

11. 10. 2014

Den zvířat

Rozhodli jsme se letos uspořádat výlet a spojit ho s "Dnem zvířat". Podařilo se nám získat povolení ke vstupu do prostorů vojenské posádky Grabštejn, kde se věnují hlavně výcviku služebních psů- německých a belgických ovčáků.

Nejprve pro nás vojáci připravili ukázku poslušnosti psů, potom vyhledávání výbušnin a drog a nakonec jsme viděli, jak dovedou být psi ostří při zásahu. Kdyby nebyl figurant pořádně „vycpaný“, nevíme, jak by to s ním dopadlo.

Potom jsme si mohli prohlédnout muzeum, kde byly velmi zajímavé exponáty vojenské techniky a zdravotních zařízení z 1. a 2. světové války.

Nakonec jsme navštívili veterinární kliniku. Paní doktorka nám ukázala, na čem všem si mohou pejsci „pochutnat“ a potom jim to musí z žaludku vyoperovat. Dověděli jsme se, že psi trpí skoro stejnými nemocemi, jako člověk. Také jsme mohli pouze nakouknout do operačního sálu, protože se chystala operace německého ovčáka.

Do odjezdu autobusu nám zbývalo dost času, tak jsme vyrazili za historií na hrad Grabštejn. Do jeho věže jsme museli vyšplhat 80 schodů, ale výhled z věže stál za tu námahu.

Počasí nám přálo, celý výlet se nám moc líbil a získali jsme mnoho zajímavých poznatků.

Žáci 5.A a 5.B a paní uč. Š. Radová a K. Prokophová