Aktuality - Ukončení školního roku 2013-14

Ukončení školního roku 2013-14

5. 7. 2014

Letošní školní rok uzavřel opět slavnostní ceremoniál v Tipsport Aréně. Poslední školní den 27.června se ráno sešli naposledy žáci ve svých třídách, aby převzali z rukou svých třídních učitelů „plod“ svého celoročního snažení – vysvědčení. Pak už na naše školáky čekalo jen rozloučení se školním rokem ve stylu hollywoodského předávání oskarů.

V průběhu dopoledne byli oceněni nejaktivnější školní „sběrači“ v celoroční soutěži Recyklohraní. Vyhlášením vítězů byla uzavřena i školní výtvarná soutěž na téma „Země, voda, vzduch“. V kategorii 1.-2. třídy zvítězila Adéla Schröterová z 2.A s obrazem “Ptačí noc“. Absolutní vítězkou byla vyhlášena Týna Dušková s obrazem „Strom jako symbol plic“.

Své místo na závěrečném ceremoniálu mají tradičně žáci sportovních tříd. Letos nejlepší žáky sportovních tříd dekoroval bývalý žák naší školy a současná opora týmu Bílých Tygrů Liberec Tomáš Filippi. Trenéři a třídní učitelé sportovních tříd vybrali 13 žáků na základě kvalitního plnění školních povinností, sportovní výkonnosti a výkonnostního růstu a aktivního přístupu k tréninku a studiu. Každý oceněný obdržel z rukou Tomáše Filippiho a šéftrenéra mládeže Milana Plodka dáreky od Bílých Tygrů. Ledovou princeznou, nebo-li nejlepší žákyní školní tréninkové skupiny krasobruslení byla vyhlášena Karolína Smolová z 3.A.

Vyhlašovaly se rovněž tradiční kategorie. Nejlepší sportovcem školy se stal Willy Pray z 5.B. Willy byl členem bronzového florbalového týmu 4.-5.tříd, nejlepší střelec celé soutěže ročníku 2014 a navíc byl zvolen do All Stars ročníku 2014. Nejlepším sportovním týmem byli vyhlášeni florbalisté 4.-5.třídy, kteří letos získali bronzové medaile na republikovém finále. Cenu za nejlepší studijní výsledek získal Kristián Novák z 8.B. za vynikající výsledky v testování SCIO 2014, 3. místo v okresním kole dějepisné olympiády a 3.místo v krajském kole zeměpisné olympiády.

Vrcholem programu bylo samozřejmě rozloučení s žáky 9. tříd. Deváťáci si připravili vtipné videoklipy a prezentace a se svými spolužáky se rozloučili symbolicky ve svém typickém stylu – vtipně a s nadhledem. Při vydávání posledního vysvědčení žákyním a žákům 9. tříd bylo vidět dojetí nejen v očích deváťáků a jejich rodičů, ale i učitelů, kteří jsou šťastní, že mohli učit tyto dvě skvělé party.

A loučením ještě nebyl konec. Paní učitelka Churavá letošním rokem ukončila svou kariéru a 27let výuky na naší škole. Loučení však vždy nemusí být jen smutná. Tentokrát všichni cítili, že každý konec v sobě skrývá příjemné očekávání něčeho nového a krásného.

A proto krásné prázdniny a úžasné léto…

R.H.

Přehled oceněných:

Nejlepší žáci sportovních tříd

3.B: Petr Šmíd a Jakub Hujer

4.B: Oliver Solenský a Jáchym Šťovíček

5.B: Lukáš Franc a Vojtěch Strnad

6.B: Benjamin Vomáčka

7.B: Luboš Dospěl a Jakub Šuráň

8.B: Matěj Pekař a David Bálik

9.B: Matěj Krejsa a Patrik Šíp

Nejlepší sportovec školy

William Michael Pray (5.B)

Další nominace… Majka Francová (9.A), Jiří Jiránek (9.B), Petr Šafařovský (7.A)

Nejlepší školní sportovní tým

Školní florbalová reprezentace 4. -5. třídy

brankáři - Václav Moc, Tadeáš Čaban; obránci – Vojtěch Strnad, Adam Kvapil, Lukáš Franc, Ondra Krátký, Jan Öszi; útočníci – Will Pray, Lukáš Folda, Čeněk Krátký, Tomáš Kollert, Tomáš Jakubec, Adam Košek. Trenér: D.Kadlečík

Další nominace: Basketbalistky  8. – 9., Florbalisté 6. -7., Florbalový tým  8. – 9.

Vyhlášení vítězů školní soutěže Recyklohraní:

- kategorie „Plast“

1. místo        Marcel Virág             6.B      3385 ks

2. místo        Julie Vozková            2.A      2540 ks

3. místo        Kateřina Saibová      8.A        992 ks

- kategorie „Tetra Pak“

1. místo      Marcel Virág              6.B       2189 ks

2. místo      Julie Vozková             2.A        960 ks

3. místo      Adéla Schröterová    2.A        176 ks

- kategorie „Baterie“

1. místo      Eliška Vítková             3.A      9607 ks

2. místo      Kristina Srdínková      4.A     1824 ks